Jakub Kalinowski o krok od podwójnego złota!

Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej wywalczył tytuł mistrza Polski w pointfightingu seniorów w kat. do 84 kg!

W rozgrywanych we Włoszakowich Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxingu i pointfightingu startował także Jakub Kalinowski ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Podopieczny trenera Dariusza Sigłowego zdobył dwa medale!

Pierwszego dnia zawodów Kalinowski wywalczył tytuł mistrza kraju w pointfightingu w kat. do 84 kg. Pierwsze dwie walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, pokonując kolejno 11:1 Łukasza Morżoła (Beskid Dragon Bielsko-Biała) i 10:0 Adama Wróbla (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe).

W finale zwyciężył 13:11 Rafała Adamczyka z KSW POLICE.

W niedzielę reprezentant SKKB PL zdobył srebrny medal w kickboxingu w wersji light-contact seniorów w kat. do 84 kg. W walce półfinale Kalinowski ponownie pokonał przez przewagę techniczną Adama Wróbla. W pojedynku o 1. miejsce walczył z Łukaszem Wichowskim (X Fight Piaseczno) i gdyby nie zderzenie głowami zawodników w trzeciej rundzie, z pewnością wywalczyłby drugie złoto (przy stanie 2:1 dla lublinianina z powodu jego kontuzji walka została przerwana). BAS

Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej zaprasza chętnych uczniów z klas IV-VIII na bezpłatne treningi kickboxingu w SP nr 21 przy ulicy Zuchów 1. Zajęcia odbywają się w piątki i wtorki o godz. 19:00.