Jakub Piątek już jeździ

To dobra informacja dla sympatyków sportów motorowych. Lublinian Jakub Piątek, dwukrotny uczestnik Rajdu Dakar i mistrz świata juniorów w cross country, wrócił do treningów na motocyklu!
– Jedni wracają do szkoły, a ja po ponad czteromiesięcznej przerwie w końcu wracam na motocykl! – cieszy się Jakub Piątek, wychowanek Klubu Motorowego Cross, reprezentujący obecnie barwy Orlen Team. – Długo czekałem na ten moment, a teraz czas odbudować formę – za miesiąc ostatnia runda Mistrzostw Świata w Maroku – dodaje dwukrotny złoty medalista MŚ wśród juniorów.
Dłuższa przerwa od jazdy Kuby Piątka była spowodowana kontuzją (złamanie nogi) jakiej doznał podczas kwietniowego rajdu w Katarze. Od czerwca przez kolejne trzy miesiące nasz zawodnik przechodził rehabilitację.
Już 17 września Jakub Piątek weźmie udział w Warszawie w VERVA Street Racing, cyklicznym widowisku i festiwalu motoryzacyjnym, który przyciąga nie tylko fanów sportów motorowych.
W przyszłym miesiącu, jeśli pozwoli na to forma, nasz zawodnik wystartuje w rajdzie w Maroku, ostatniej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata. BAS