Jeden medal w stolicy

Każdy może mieć swojego Lewandowskiego. Cement Gryf Chełm ma Piotra Lewandowskiego, ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, który jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w zapasach.


Tegoroczny sezon rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w Pucharze Polski Kadetów (15-7 lat). Rozgrywane w Warszawie zawody zgromadziły 211 najlepszych zawodników z terenu całego kraju, reprezentujących 49 klubów. Podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad klubowym kolegą Michałem Dąbrowskim. W kolejnych walkach pokonał Adama Świrdzewskiego z Gdańska i Krzysztofa Szukałę z Poznania.

Awansując do strefy medalowej w pojedynku o wejście do ścisłego finału uległ pochodzącemu z Czeczenii Arslanbekowi Salimanovi, który od kilku lat reprezentuje Białystok. W decydującej walce o brązowym medalu Pucharu Polski reprezentant Chełma przez położenie na łopatki pokonał Mateusza Kaczora z Wałbrzycha. Po zakończonych zawodach trener kadry narodowej powołał Piotrka na coroczny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy do Czech.

W pierwszej dziesiątce najlepszych młodych zapaśników na matach stolicy, na siódmym miejscu, znalazł się Bartosz Kamiński (Zespół Szkolno Przedszlony nr 3), a na dziewiątym – Szymon Truszkowski (IV LO). Warszawski turniej był pierwszą eliminacją do najważniejszego startu dla młodych zapaśników tj. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w ramach mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Ta coroczna prestiżowa impreza w olimpijskich dyscyplinach jest objęta systemem sportu młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Gospodarzem tegorocznych zmagań przyszłych olimpijczyków jest województwo świętokrzyskie. Kolejną i ostatnią szansą zakwalifikowania się do OOM będzie rozgrywany pod koniec marca br. w Kostrzynie nad Odrą II Puchar Polski Kadetów.(r)