Jedni powalczą o zwycięstwo, inni z własnymi słabościami

W najbliższą sobotę, 1 września, odbędzie się II edycja ekstremalnego biegu przeszkodowego Ninja Race. Zapisy trwają tylko dzisiaj (poniedziałek) i dostępne są na stronie www.ninja-race.PL. W przypadku wolnych miejsc zostanie uruchomiona możliwość zapisania się na bieg na miejscu rozgrywania zawodów.


I edycja Ninja Race odbyła się 19 maja nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawody, których pomysłodawcą i organizatorem był Rafał Boryc, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, „Ninja” w Lublinie, zebrały też bardzo pozytywne opinie w świecie polskich biegów przeszkodowych.

– Tuż po zakończeniu pierwszej edycji wiele osób pytało, kiedy i gdzie odbędą się kolejne zawody. Dziś mogę zaprosić wszystkich już w najbliższą sobotę do Cegielni Wierzchowina koło Żółkiewki. To około 50 km od Lublina – mówi Rafał Boryc.

Start biegu głównego – serii Ninja Pro – zaplanowano na godzinę 14:00. Pozostałe serie – Ninja Open – będą startować o godz. 14:30 i 15:00.

Trasa biegu będzie liczyć około 8 km, a zawodnicy napotkają na niej 30 przeszkód – zarówno terenowych, jak i sztucznych – wybudowanych specjalnie na potrzeby biegu.

– Bieg to forma wyzwania. Dla jednych będzie to walka o zwycięstwo – seria Ninja Pro, dla pozostałych walka z samym sobą, ze swoimi słabościami i wyzwaniem w postaci trudnej trasy. W serii Ninja Pro wszystkie przeszkody należy pokonać samodzielnie. W seriach Ninja Open zawodnicy nie tylko rywalizują na trasie, ale również świetnie się integrują właśnie przez wzajemną pomoc przy pokonywaniu przeszkód. Serdecznie zapraszam – dodaje R. Boryc.

Dla najlepszych zawodników i zawodniczek zarówno w serii Pro, jak i Open przewidziano nagrody. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a wszyscy, którzy ukończą bieg, dostaną pamiątkowe medale i opaski. BAS