Jesień seniorów

Rozpoczynająca się w tym tygodniu kalendarzowa jesień zapowiada się dla włodawskich seniorów niezwykle interesująco. Organizowane będą rajdy, wycieczki, a i rozpocznie się także kolejny rok akademicki włodawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już w czwartek, 22 września, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje wycieczkę „Śladami Legionów Polskich” (Włodawa – Kodeń – Leśna Podlaska). Przewodnikiem wycieczki będzie Mieczysław Tokarski. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 9, na parkingu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Obiad w Kodniu, a podsumowanie wyjazdu przy ognisku w Hannie. Zapisy przyjmowane są w biurze włodawskiego oddziału PZERiI.
20 października odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie. Wzorem lat ubiegłych organizowane będą wyjazdy na zajęcia w terenie, między innymi do Teatru Muzycznego w Lublinie, wyjazdy leczniczo-wypoczynkowe, wycieczki krajoznawcze i zagraniczne. Realizowane projekty przyczynią się do aktywizacji i integracji osób starszych. Dzięki spotkaniom na warsztatach i zajęciach osoby uczestniczące, często samotne przerywają krąg izolacji społecznej przez nawiązywanie nowych znajomości. Szczegółowy program zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie na rok akademicki 2016/17 znaleźć można m.in. na stronie Urzędu Miejskiego.
27 października zaplanowano z kolei rajd rowerowy dla seniorów. Organizowany jest przez grupę rowerową „Seniorzy na medal” złożoną ze studentów włodawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 13 przy Urzędzie Miejskim we Włodawie. Stąd peleton wyruszy ścieżką rowerową w kierunku Różanki. Rajd zakończy się na placu przy Nadleśnictwie Włodawa. Tam również odbędzie się ognisko dla uczestników. Seniorzy, którzy chcą wziąć udział w rajdzie mogą się zapisywać w biurze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przy al. Piłsudskiego 41. Biuro czynne jest we wtorki i czwartki od 10 do 13. (ad)