Jest dyrektor, skarbnik też będzie

Burmistrzowi Izbicy udało się znaleźć dyrektora otwieranego gminnego żłobka w Tarnogórze i, jak zapewnia, na najbliższej sesji uda się również obsadzić wakat na stanowisku skarbnika gminy.

Konkurs na dyrektora gminnego żłobka, który lada dzień ma być otwarty w Tarnogórze, burmistrz Izbicy Jerzy Lewczuk musiał ogłosić dwa razy, bo za pierwszym nikt się nie zgłosił. Ostatecznie dyrektora udało się znaleźć, choć natłoku chętnych nie było.

– Do zatrudnienia została wybrana pani Aneta Kister-Kiełb. Wybrana osoba spełnia wymagania, posiada kwalifikacje gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków. Nowa dyrektor będzie zatrudniona na razie na jedną czwartą etatu, bo nadal będzie dyrektorem naszego Samorządowego Ośrodka Oświaty, tyle że tam zejdzie na trzy czwarte etatu – mówi burmistrz Jerzy Lewczuk. – Takie rozwiązanie de facto pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście być może, gdy żłobek zacznie już funkcjonować, etat dyrektora trzeba będzie zwiększyć – zastrzega.

Póki co samorząd ma również problem ze znalezieniem dzieci do żłobka, w którym przygotowano 25 miejsc. – Na razie zgłosiło się dziesięcioro rodziców, ale zapisy cały czas trwają. Myślę, że jak żłobek ruszy, z czasem wszystkie miejsca uda się zapełnić. Rodzice chcą przekonać się, jakie warunki będą miały u nas ich pociechy, nim np. zdecydują się przenieść do nas dziecko, które teraz korzysta z innej placówki – mówi Lewczuk. – Liczę na to, że żłobek fizycznie rozpocznie działalność jeszcze w czerwcu. Jeszcze w maju wnosimy i montujemy meble – dodaje.

Rada Gminy na ostatniej sesji uchwaliła stawki za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobku w Tarnogórze. Opłata miesięczna za pobyt, podobnie jak w większości żłobków, będzie wynosiła 1500 zł, ale w całości będzie ją można pokryć z programu „Aktywny Rodzic”, a dzienna stawka za wyżywienie wyniesie 13 zł.

Jak ustaliliśmy, burmistrz ma też już kandydatkę na nową skarbnik miasta i gminy Izbica. Małgorzatę Glinkę, która po niespełna półrocznym sprawowaniu tego stanowiska, na początku marca br. złożyła rezygnację, ma zastąpić Patrycja Janeczek. To kierownik działu finansowo-podatkowego Urzędu Miasta i Gminy Izbica, która aktualnie pełni obowiązki skarbnika. – Uchwała w sprawie powołania skarbnika stanie na najbliższej sesji, 28 maja – zapowiada burmistrz Lewczuk. – Pani Patrycja jest osobą bardzo doświadczoną w finansach, a wciąż dość młodą. Doszedłem do wniosku, że nie będę szukać kogoś z zewnątrz, jak mam fachowca w gminie – dodaje. (kg)