Jest złoto!

Znakomicie w rozgrywanych w Rio de Janeiro Igrzyskach Paraolimpijskich spisały się Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław z lubelskiego Hetmana. Aktualne mistrzynie świata wygrały wyścig ze startu wspólnego kategorii B i zdobyły złoty medal!
Nasz tandem pokonał dystans w czasie 1:58:02. Lublinianki wyprzedziły Irlandki o 59 sekund, a trzeci tandem z Nowej Zelandii o minutę i 31 sekund. – Nie wierzyłyśmy, że możemy wygrać. Tego dnia wszystko układało się nie tak. A to był problem z rowerem, a to krzywo siodełko zostało zamontowane, opóźniono o godzinę start… No po prostu nic nie wskazywało na to, że możemy odnieść zwycięstwo. Ale mamy to, co najcenniejsze w sporcie, mamy złoto – powiedziała na mecie reporterowi TVP Aleksandra Tecław. 29-letnia zawodniczka i dwa lata młodsza, cierpiąca na zaćmę Podkościelna, mistrzynie świata z 2013 i 2015 roku, w igrzyskach startowały również w jeździe na czas – zajęły piąte miejsca.