Jeszcze nigdy nie było aż tak dobrze!

Reprezentanci AZS UMCS Lublin w klasyfikacji medalowej zawodów zajęli drugie, a w punktowej trzecie miejsce!

Cztery medale, w tym dwa złote, zdobyli reprezentanci AZS UMCS Lublin w rozgrywanych w Toruniu 71. Mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkiej atletyce. W klasyfikacji medalowej lubelski klub zajął drugie miejsce tuż za RLTL ZTE Radom, w punktowej był trzeci (lepsze od akademików na 175 sklasyfikowanych drużyn było Podlasie Białystok). – To historyczne osiągnięcie. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak wysoko – mówi „Nowemu Tygodniowi” trener Piotr Kitliński.

Fenomenalny bieg po złoto Michała Sierockiego z AZS UMCS. Podopieczny Piotra Kitlińskiego, choć nie był faworytem, wywalczył tytuł mistrza Polski na 110 m ppł.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Sierocki w biegu na 110 m ppł. oraz sztafeta męska 4 x 400 metrów w składzie Karol Kania, Michał Kitliński, Kamil Oleszek oraz Maciej Hołub. – Michał Sierocki, choć nie był faworytem, to po fenomenalnym biegu w finale, zakończonym rekordem życiowym, sięgnął po złoto – mówi trener Piotr Kitliński. – Czas, jaki uzyskał – 13,83 s, jest najlepszym w tym roku w Polsce i drugim w Europie. Wynik ten jest lepszy od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy U20, które od 20 do 23 lipca odbędą się we włoskim Grosetto – dodaje Kitliński.

Życiówkę – 3:17.20, ustanowiła też nasza sztafeta 4 x 400 metrów. Karol Kania, Michał Kitliński (obaj trenowani przez Piotra Kitlińskiego), Kamil Oleszek (trener Leszek Wojciechowski) oraz Maciej Hołub (trener Marek Jaros) o ponad 2,5 sekundy wyprzedzili drugi na mecie UKS Tiki-Taka Kolbuszowa oraz o ponad 5 sekund RKS Łódź. Życiówkę – 3:17.20, ustanowiła też nasza sztafeta 4 x 400 metrów. Karol Kania, Michał Kitliński (obaj trenowani przez Piotra Kitlińskiego), Kamil Oleszek (trener Leszek Wojciechowski) oraz Maciej Hołub (trener Marek Jaros) o ponad 2,5 sekundy wyprzedzili drugi na mecie UKS Tiki-Taka Kolbuszowa oraz o ponad 5 sekund RKS Łódź.

Najlepsza męska sztafeta 4 x 400 metrów w kraju – AZS UMCS Lublin! Na najwyższym stopniu podium wraz z trenerem Piotrem Kitlińskim zawodnicy (od lewej): Michał Kitliński, Karol Kania, Kamil Oleszek oraz Maciej Hołub

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku nasi zawodnicy w mistrzostwach Polski w Suwałkach zdobyli srebrne krążki.– Ten start to była wisienka na torcie ostatniego dnia zmagań naszej młodzieży. Co ciekawe, wynik naszej sztafety dałby również złoty medal mistrzostw Polski w starszej kategorii, do lat 23 – mówi trener Kitliński.Pozostałe medale dla naszego klubu zdobyli: srebrny Michał Kitliński w biegu na 800 m (1:51.35, nowy rekord życiowy) oraz brązowy Aleksandra Osiak w konkursie rzutu młotem. Podopieczna trenera Roberta Kozłowskiego miejsce na najniższym stopniu podium zapewniła sobie rzutem z drugiej kolejki na odległość 53,58 m. Do drugiego miejsca zabrakło niewiele, druga zawodniczka w tej konkurencji Natalia Cuppa z Jantaru Ustka w ostatniej swojej próbie posłała młot na odległość 53.95 m. Wygrała Patrycja Maciejewskia z UKS Achilles Leszno, która uzyskała 55,92 m.Szanse na podium miał także startujący w biegu na 400 metrów Maciej Hołub. Do finału awansował, biegnąc na luzie z czwartym czasem (48,50 s).W decydującym o medalu biegu nie wytrzymał jednak napięcia, popełnił falstart i został zdyskwalifikowany. Blisko medalu była również Milena Lipińska, która rywalizację w skoku o tyczce z wynikiem 3,6 m zakończyła na piątym miejscu (do trzeciej Julii Ryczak z Zawiszy Bydgoszcz zabrakło jej 20 cm).W klasyfikacji medalowej lubelski klub zajął drugie miejsce tuż za RLTL ZTE Radom. W klas. punktowej AZS UMCS z 116 pkt. uplasował się na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce w gronie w 175 sklasyfikowanych drużyn zajęli z 190 pkt. radomianie, a drugie z 140,5 pkt. Podlasie Biała Podlaska. BAS