Jeszcze o Święcie Niepodległości na sportowo

O części imprez sportowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w weekend poprzedzający 11 listopada, pisaliśmy już w ubiegłym wydaniu. Dzisiaj o pozostałych, które rozgrywane były w poniedziałek, w tym o 35. piłkarskim niepodległościowym turnieju, organizowanym przez Ognisko TKKF Omega oraz 4. Nocnej Mili Niepodległości, nad którymi medialny patronat sprawowała redakcja „Nowego Tygodnia”.

Na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie najpierw, w sobotę w turnieju organizowanym przez Ognisko TKKF Omega rywalizowały dzieci i młodzież, dwa dni później, 11 listopada, zagrali dorośli. Zawody z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości były wyjątkowe nie tylko z racji faktu, że Omega na „biało-czerwony” turniej zaprosiła mieszkańców Lublina już po raz 35.!

– Tym razem formuła turnieju stała się międzynarodowa, a wszystko za sprawą drużyny z Ukrainy oraz zawodnika z Litwy, który gościnnie zagrał w zespole Dalimeksu – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – Piłkarze z Ukrainy byli bardzo dumni, że mogą zagrać w naszym turnieju niepodległości, przypominając że swoje święto obchodzą 24 sierpnia – dodaje pomysłodawca i organizator turnieju.

Najlepszym zespołem okazał się Dalimex, który w decydującym meczu po golach Jarosława Dudy (2) i Litwina Giedriusa Kurpeikisa pokonał 3:0 Spiżarnię. W zwycięskim zespole grali także: Paweł Plak, Robert Świć, Grzegorz Wilk, Bartosz Surman, Michał Komar i 11-letni Szymon Świć.

Trzecie miejsce przypadło ukraińskiej ekipie Prime, a czwarte Alfie Felin.
Organizatorzy dziękują za wsparcie: NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego, IPN Lublin, Olimp Trofea, MW Sport, Urzędowi Miasta Lublin i Małgorzacie Stacharskiej, dyrektor SP nr 52.

Wyniki

Prime (Ukraina) – Spiżarnia 2:2 * Prime – Dalimex 1:3 * Spiżarnia – Alfa Felin 6:0 * Dalimex – Alfa Felin 2:0 * Alfa Felin – Prime 0:2 * Spiżarnia – Dalimex 0:3. Końcowa kolejność:
1. Dalimex 9 8-1
2. Spiżarnia 4 8-5
3. Prime 4 5-5
4. Alfa Felin 0 0-10

Najlepsi

zawodnik: Emil Ścibior (Spiżarnia)
bramkarz: Paweł Plak (Dalimex).
strzelec: Jarosław Duda (Dalimex) – 5 bramek.