Jonsson powróci na szczyt?

Zbliżający się wielkimi krokami sezon żużlowy może być dla Andreasa Jonssona, zawodnika Speed Car Motoru Lublin, beniaminka Nice I Ligi, zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Doświadczony Szwed, piąty zawodnik Speedway Euro Championship 2018, chciałby zaatakować podium mistrzostw Europy!


– Jednym z moich podstawowych celów na 2018 rok będzie poprawienie wyniku w Speedway Euro Championship i atak na podium tych rozgrywek – mówi Andreas Jonsson.
Dokonanie tego nie będzie jednak łatwe. O wszystkim świadczą ubiegłoroczne rozgrywki, kiedy to popularny „AJ” najwięcej punktów zdobył na domowym torze w Hallstavik. Tym razem nie będzie mógł jednak liczyć na wykorzystanie atutu swojego toru, gdyż nie pojawił się on w kalendarzu rozgrywek o Indywidualne Mistrzostwo Europy.
Nie oznacza to jednak, iż Jonsson jest na straconej pozycji. Były medalista mistrzostw świata może – jako jeden z niewielu zawodników wciąż kontynuujących karierę – pochwalić
się startami na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tym samym powrót do „Kotła Czarownic” będzie dla niego sentymentalną podróżą do czasów, gdy na dobre zaczynał liczyć się w stawce najlepszych żużlowców na świecie. – Szczerze mówiąc nie pamiętam zawodów o GP Europy z lat 2002 i 2003, gdyż było to na początku mojej kariery. Poza tym, w Chorzowie teraz nie ma już tego toru, będzie inny, a to duża różnica – powiedział wicemistrz świata z 2011 roku.
Dodatkowym atutem Jonssona może być umiejętność jazdy na torach tymczasowych. Na 18 wywalczonych miejsc na podium w cyklu Grand Prix doświadczony zawodnik aż 6 razy dokonywał tego na sztucznym owalu, dwukrotnie okazując się najlepszym. Dla Szweda to dobry prognostyk przed finałem SEC 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
O tym, jaką formą „AJ” będzie dysponował podczas Speedway Euro Championship, dowiemy się 23 czerwca w Gnieźnie podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy.
Wcześniej, bo już 24 marca, Szwed wraz z inny zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin, Wiktorem Lampartem, pojedzie w cyklu Speedway Beast Pairs 2018, który odbędzie się na Motoarenie w Toruniu. MAG, One sport

Bilety na Speedway Euro Championship

Na portalu www.zuzelnaslaskim.pl można zakupić wejściówki
na wielki finał cyklu Speedway Euro Championship, który odbędzie się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ceny biletów zaczynają się już od 19 zł! Za najdroższe – VIP – trzeba zapłacić 599 zł.