Julia ze srebrem

Julia Szeremeta z MKS II LO Chełm wywalczyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W OOM juniorek młodszych w boksie wystartowały 104 zawodniczki z 54 klubów. W wadze do 48 kg rywalizowała m.in. Julia Szeremeta z MKS II LO Chełm, podopieczna Józefa Radziewicza.

W ćwierćfinale Szeremeta pokonała zawodniczkę z Nowego Dworu Mazowieckiego Oliwię Kowalską 3:0. – Przeciwniczka Julii była nawet liczona przez sędziego w trzeciej rundzie po mocnych ciosach mojej zawodniczki – opowiada Radziewicz. W półfinale chełmianka spotkała się z Izabelą Rozkoszek z KS Garda Gierałtowice, z którą również wygrała 3:0. Dopiero w finale Szeremeta musiała uznać wyższość Alexy Kubicki, która mieszka w Kanadzie od 11 roku życia.

– W Kanadzie walczy i odnosi sukcesy. Posiada obywatelstwo polskie, jej dziadek był Polakiem. Walka była wyrównana, stała na dobrym poziomie, sędziowie ogłosili zwycięstwo przeciwniczki Julii 3:0 – informuje trener MKS II LO Chełm. Srebro mistrzostw Polski juniorek młodszych to duży sukces Szeremety. – Julia ma szansę pojechać na mistrzostwa Europy w swojej kategorii wiekowej, które odbędą się jesienią br. – podsumowuje Radziewicz. (kg)