Julka w mistrzostwach Europy!

Julia Szeremeta z MKS II LO Chełm, wygrała rywalizację w Pucharze Polski w boksie i w nagrodę weźmie udział w mistrzostwach Europy kadetek! W dniach 20-23 września w Grudziądzu odbyły się zawody bokserskie o Puchar Polski kadetek.

W wadze 48 kg startowała zawodniczka MKS II LO Chełm, podopieczna Józefa Radziewicza, Julia Szeremeta. Julia walczyła rewelacyjnie! Dotarła do finału swojej kategorii gdzie pokonała Zuzannę Wierzbicką z DKB Dąbrowa Górnicza. Świetnym występem w Pucharze Szeremeta zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy kadetek w boksie. Impreza odbędzie się w dniach 8-16 października w mieście Anapa w Rosji. – Obecnie Julia jest na zgrupowaniu w Cetniewie, tam razem z innymi pięściarkami szlifuje formę na mistrzostwa – mówi Józef Radziewicz.

W polskiej kadrze znalazło się 7 zawodniczek wytypowanych przez trenera reprezentacji Tomasza Winiarskiego. – Chciałbym podziękować rodzicom Julii, pani Wiesławie i panu Andrzejowi za to, że bardzo mobilizują moją zawodniczkę do bokserskiego treningu – dodaje Radziewicz. Według trenera MKS II LO Julia Szeremeta ma spore szanse, by pójść w ślady Karoliny Michalczuk – zawodniczki Paco Lublin, dwukrotnej mistrzyni Europy w boksie i olimpijki z 2012 r. (kg)