Juniorzy Cementu Gryf na podium

Świetny występ zanotowali juniorzy chełmskiego Cementu Gryf Chełm podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski w zapasach.

Do ciekawego pojedynku na wałbrzyskich matach doszło w kategorii 96 kg, w którym chełmianin, brązowy medalista mistrzostw świata kadetów, Patryk Kamiński, spotkał się z aktualnym mistrzem świata juniorów Gerardem Kurniczakiem z KS Sobieski Poznań. Po zaciętej walce na punkty (5:2) zwyciężył bardziej doświadczony i starszy reprezentant Poznania. Kamiński, prowadzony przez Andrzeja Głąba, zwyciężając kolejnych przeciwników zdobył srebro. Ponadto brązowe medale dla chełmskiego klubu wywalczyli: Piotr Biela i Kacper Troć. W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf uplasował się na trzecim miejscu. Patryk Kamiński po zakończonych zawodach został powołany do składu reprezentacji Polski, która w dniach 2-5 grudnia weźmie udział w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Rosji. (k)