Juniorzy Chełmianki na piątkę

Trwa dobra passa juniorów starszych Chełmianki. W kolejnym meczu I ligi wojewódzkiej podopieczni Jana Konojackiego rozbili w Parczewie miejscową Victorię aż 5:0 (5:0). Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Szymon Jodłowski.
Młodzi piłkarze Chełmianki losy meczu w Parczewie postanowili rozstrzygnąć już w pierwszych 45 minutach gry. Drużyna wzmocniona trenującymi z pierwszym zespołem Szymonem Jodłowskim i Damianem Kuśmierzem od pierwszej minuty przejęła inicjatywę na boisku. Pierwsza bramka padła po strzale Szymona Jodłowskiego już w 13 min. Futbolówka odbiła się jeszcze od przeciwnika i wpadła do siatki. – Trudno powiedzieć, czy gola należy zaliczyć Szymonowi, czy też była to bramka samobójcza. W każdym bądź razie Szymon miał duży udział przy jej zdobyciu – opowiada Jan Konojacki trener chełmskiego zespołu.
Jodłowski w Parczewie miał jednak bardzo dobrze ustawiony celownik i w ciągu nieco ponad 10 minut popisał się klasycznym hat-trickiem. Do siatki rywala trafiał w 27, 35 i 38 min. Victorię w 43 min. dobił Damian Kuśmierz. – Graliśmy dobry mecz, cała drużyna spisała się bardzo dobrze. Chcieliśmy to spotkanie wygrać, by poprawić swoją pozycję w tabeli i cieszy fakt, że chłopcy do tego meczu podeszli skoncentrowani, z dużym zaangażowaniem i olbrzymią wolą zwycięstwa – opowiada J. Konojacki.
W drugiej połowie Chełmianka kontrolowała mecz, miała jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ zmianie. Zespół juniorów Chełmianki zagrał w składzie: Suchocki – Jodłowski, Adamski, Górny (46 Tabaczek), Renowski (80 Baryła), Pieczonka (46 Czepiel), Rak, Siarnik, Osoba, Damian Kuśmierz (85 Zakrzewski), Dawid Kuśmierz (65 Siepsiak).
W środę 31 maja na stadionie miejskim w Chełmie juniorzy Chełmianki o 16.00 zmierzą się z Lewartem Lubartów. W sobotę 3 czerwca natomiast podopieczni Jana Konojackiego zagrają w Janowie Lubelskim o 16.00 przeciwko miejscowej Janowiance.
A oto wyniki pozostałych spotkań: Orlęta Łuków – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2, Lewart Lubartów – Łada Biłgoraj 1:4, Janowianka Janów Lubelski – Widok Lublin 0:3, Górnik Łęczna – Wisła Puławy 3:3. Pauza – Hetman Zamość i Orlęta Radzyń Podlaski. Zaległy mecz: Wisła Puławy – Janowianka Janów Lubelski 3:0 vo.
1. Tomasovia 19 46 52-17
2. Widok 19 40 53-20
3. Wisła 20 38 41-29
4. Hetman 18 36 59-28
5. Górnik 19 31 51-28
6. Orlęta Ł. 21 30 44-41
7. CHEŁMIANKA 19 25 39-49
8. Orlęta RP 19 24 45-45