Juniorzy Chełmianki na „szóstkę”!

ChKS CHEŁMIANKA – ŁADA BIŁGORAJ 6:1 (3:0)(3:0)1:0 – Kuśmierz (7), 2:0 – Jabłoński (32), 3:0 – Dubaczyński (41), 4:0 – Kuśmierz (50), 4:1 – Masiocha (58 karny), 5:1 – Kuśmierz (90 karny), 6:1 – Siarnik (90+1).ChKS: Szymkowiak (46 Niemczuk) – Dubaczyński (68 Tomaszewski), Czepiel, Osoba, Górny, Tabaczek (83 Baryła), Jabłoński (46 Pieczonka), Rak, Kuśmierz, Grądz (74 Dyszewski), Jaszcz (46 Siarnik).Bardzo dobrze sezon 2017/2018 zainaugurowali juniorzy starsi ChKS Chełmianka, grający w I Lidze Wojewódzkiej, Grupie II. Podopieczni Jana Konojackiego na stadionie miejskim w Chełmie, w niedzielne przedpołudnie zdemolowali Ładę Biłgoraj aż 6:1 (3:0). Trzy gole zdobył Damian Kuśmierz.Bardzo dobra postawa juniorów starszych Chełmianki w meczach sparingowych nie była dziełem przypadku. Podopieczni Jana Konojackiego w inaugurującym sezon spotkaniu z Ładą Biłgoraj potwierdzili dobrą formę, zgłaszając swój akces do grupy mistrzowskiej, która powstanie po meczach rundy jesiennej.Juniorzy Chełmianki od pierwszej minuty uzyskali przewagę nad rywalem, a efektem jej był szybko zdobyty gol w zamieszaniu podbramkowym przez Damiana Kuśmierza. Wynik mógł podwyższyć Jakub Jaszcz, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Łady strzelił prosto w niego. W 32 min. kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę z 25 metrów popisał się Damian Jabłoński i było 2:0 dla gospodarzy. Wynik przed przerwą podwyższył Patryk Dubaczyński, finalizując szybką kontrę wyprowadzoną przez aktywnego Michała Grądza. Przy tej bramce asystował mający dużo ochoty do gry Kuśmierz.Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 50 min. znów na listę strzelców wpisał się Kuśmierz. Potem Łada z rzutu karnego zdobyła honorową bramkę, ale na więcej nie było jej stać. Do końca spotkania dominowała Chełmianka i gdyby Krzysztof Rak, Grądz i wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Tomaszewski lepiej ustawili celowniki, padłyby kolejne gole. Ale co się odwlecze… W 90 min. w polu karnym gości był faulowany Kuśmierz, sędzia podyktował rzut karny, którego na gola pewnie zamienił sam poszkodowany, kompletując tym samym hat-tricka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Robert Siarnik, posyłając z 8 metrów piłkę do siatki. W ciągu najbliższego tygodnia juniorzy Chełmianki rozegrają dwa kolejne mecze. Już w środę 16 sierpnia o 15.30 zmierzą się na wyjeździe z Lublinianką, natomiast w sobotę 19 sierpnia o 13.00 na stadionie miejskim w Chełmie zagrają z Górnikiem Łęczna.Wyniki 1. kolejki gr. II: ChKS Chełmianka – Łada Biłgoraj 6:1, Górnik Łęczna – Hetman Zamość 2:0. Mecz Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski zakończył się już po zamknięciu tego numeru NT, zaś spotkanie Sygnał Lublin – Lublinianka zostało przełożone na 6 września.Tabela1. Chełmianka 1 3 6-12. Górnik 1 3 2-03. Hetman 1 0 0-24. Łada 1 0 1-65. Motor 0 0 0-0    Lublinianka 0 0 0-0    Sygnał 0 0 0-0    Tomasovia 0 0 0-0(s)