Juniorzy starsi już wiceliderem

Juniorzy starsi Chełmianki w Lublinie nie zostawili złudzeń. Pewnie ograli Sygnał, przewyższając rywala o klasę. Tym samym mają identyczną liczbę punktów, co prowadzący w tabeli Motor Lublin, który ma lepszy bilans bramek i zwycięstwo w bezpośrednim meczu.

Od pierwszej minuty Chełmianka przejęła inicjatywę na boisku i nie oddała jej do końca meczu. – Byliśmy lepsi pod każdym względem – mówił po meczu Jan Konojacki, trener Chełmianki. – Przewyższaliśmy Sygnał piłkarsko, fizycznie i motorycznie. Stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia gola, a wynik 5:0 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał gospodarzy w tym spotkaniu. Zwycięstwo cieszy, tym bardziej, że punkty zgubiła Lublinianka.

W sobotę o 11.00 juniorzy starsi Chełmianki zagrają u siebie ze swoimi rówieśnikami z Łady Biłgoraj.

SYGNAŁ LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 0:5 (0:1)

0:1 – Krawiec (42), 0:2 – Jodłowski (63), 0:3 – Wójcicki (68), 0:4 – Jodłowski (73), 0:5 – Łubkowski (78).

ChKS: Wojtiuk (78 Skuczyński) – Jaroszek (70 Dubaczyński), Haponiuk (46 Guz), Olszak, Leśniak, Zalewski (46 Rak), Jodłowski, Lewkowicz (66 Głębocki), Wójcicki, Krawiec (73 Fijoł), Jabłoński (59 Łubkowski).

Wyniki 10. kolejki: Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lublinianka 3:2, Łada Biłgoraj – Motor Lublin 0:6, Górnik Łęczna – Hetman Zamość 0:3.

* * *

Juniorzy młodsi Chełmianki słabo rozpoczęli spotkanie w Lublinie. O końcowym wyniku zadecydowała pierwsza połowa.

– Nie mogę nic dobrego powiedzieć o naszej grze w pierwszej połowie tego spotkania – mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener chełmskich juniorów Radosław Leonowicz. – To nie był mecz, o jakim marzyliśmy. Popełnialiśmy kardynalne błędy. Straciliśmy dwa gole i oba po akcjach w bocznych sektorach. W zasadzie rywale strzelali do pustej bramki. Nie widziałem też u tych chłopców odpowiedniego zaangażowania w grę. Musimy odbyć męską rozmowę, bo tak grać w tej lidze nie wolno.

Zdecydowanie lepiej Chełmianka prezentowała się w drugiej części pojedynku. – Myślę, że chłopcy z rocznika 2003, którzy weszli po przerwie na boisko, udowodnili swoim o rok starszym kolegom, że wcale od nich nie odstają. Zagrali tak, jakbym tego oczekiwał. Na dwa kontakty, odważnie, z sytuacjami podbramkowymi – dodał R. Leonowicz. Porażka w zasadzie przekreśla szanse chełmskiego zespołu na awans do grupy mistrzowskiej I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych.

W kolejnym meczu juniorzy Chełmianki zagrają u siebie z Ładą Biłgoraj. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 bm. o 13.00 na stadionie miejskim w Chełmie.

SYGNAŁ LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 3:1 (2:0)

Gola dla Chełmianki strzelił Michał Jeż.

ChKS: Kuryś – Kuźmiński, Petruk, Szaja, Radzikowski (25 Wawer), Dejneka (55 Dąbrowski), Jabłoński (50 Kołaczkowski), Adamski (60 Wójcicki), Dzierba (70 Krzyżanowski), Nickel (70 Kulasza), Litwiniuk (70 Jeż).

Wyniki 10. kolejki: Górnik Łęczna – Hetman Zamość 2:3, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Gaudium Zamość 7:0, Łada Biłgoraj – Stal Kraśnik 2:3.

LIGA OKRĘGOWA JUNIORÓW

Grupa Północna, 5. kolejka: Kłos Gmina Chełm – Chełmianka II Chełm 1:3, Hutnik Ruda-Huta – Granica Dorohusk 5:3, Pławanice Kamień – Agros Suchawa 3:2, Orzeł Srebrzyszcze – Spółdzielca Siedliszcze 1:4. Mecz Ogniwo Wierzbica – Włodawianka odbędzie się 8 bm. Zaległy: Chełmianka II – Ogniwo 4:2, awansem Orzeł – Ogniwo 2:3.
10. Agros 5 0 8-25

Grupa Południowa, 5. kolejka: Unia Białopole – Znicz Siennica Różana 4:3, Victoria Żmudź – Frassati Fajsławice 14:1, Unia Rejowiec – Vojsławia Wojsławice 6:0, Ruch Izbica – Hetman Żółkiewka 6:2. Mecz Tatran Kraśniczyn – Start/Regent Pawłów nie odbył się. (s)

1. Victoria 5 15 38-5
2. Unia B. 5 13 16-8
3. Ruch 5 9 18-9
4. Unia R. 5 9 13-12
5. Frassati 5 7 13-24
6. Vojsławia 5 6 7-24
7. Start/Regent 4 4 8-8
8. Znicz 5 4 15-19