Juniorzy starsi na remis

ChKS CHEŁMIANKA – TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 1:1 (1:1)
Bramkę dla Chełmianki strzelił Radosław Grzesiuk w 3 min.

ChKS: Szymkowiak – Osoba, Górny, Grzesiuk, Jaroszek (67 Siarnik), Czepiel, Pieczonka (70 Tomaszewski), Rak, Jabłoński, Dyszewski (46 Grądz), Lewkowicz.
Mecz rozstrzygnął się w pierwszych minutach. W 3 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała wzdłuż bramki i spadła pod nogi Radosława Grzesiuka. Obrońca gospodarzy uderzył po długim rogu i Chełmianka wyszła na prowadzenie. Goście wyrównali w 9 min. po strzale z rzutu wolnego. Jakub Szymkowiak był bez szans. Więcej okazji strzeleckich w pierwszej połowie obie drużyny już nie stworzyły. – Mecz był wyrównany, dużo walki z obu stron – podkreśla Jan Konojacki, trener juniorów starszych Chełmianki. – Do przerwy sprawiedliwy remis. W drugiej połowie Tomasovia miała sytuację sam na sam z bramkarzem, ale Szymkowiak nie dał się pokonać, my natomiast oddaliśmy dwa bardzo groźne strzały z dystansu, zmuszając bramkarza gości do trudnych interwencji. Uderzali Lewkowicz i Górny. Innych okazji podbramkowych nie było, Tomasovia dobrze broniła się, nie dopuszczała nas do pola karnego. Mimo wszystko uważam, że moi zawodnicy zagrali zdecydowanie lepszy mecz, niż tydzień temu z TOP 54, który wygrali – dodaje J. Konojacki. Kolejne spotkanie juniorzy Chełmianki rozegrają w sobotę 19 maja o 11.00 w Chełmie z Lewartem Lubartów.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 3:4, Górnik Łęczna – TOP 54 Biała Podlaska 1:3, Motor Lublin – Wisła Puławy (wynik podamy za tydzień). Zaległy mecz, nierozegrany i zweryfikowany jako walkower: Tomasovia – Lewart 3:0. (s)

1. Wisła 8 19 14-7
2. Motor 8 16 18-9
3. Tomasovia 9 16 17-7
4. CHEŁMIANKA 9 12 12-14
5. Górnik 8 11 12-11
6. Orlęta 8 10 15-16
7. TOP 54 9 6 10-23
8. Lewart 9 6 10-23