Juniorzy zaczynają sezon

Lubelski Związek Piłki Nożnej wziął pod uwagę zmiany w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i podzielił pierwszą ligę wojewódzką, zarówno juniorów starszych, jak i młodszych, na dwie grupy. Chełmianka w lidze juniorów starszych trafiła do grupy II, podobnie jak Niedźwiadek Chełm w lidze juniorów młodszych. Rywalizację obie drużyny rozpoczną już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia.

Piłkarze Chełmianki, prowadzeni przez trenera Jana Konojackiego, do nowych rozgrywek przygotowywali się m.in. na zgrupowaniu w Zwierzyńcu, gdzie rozgrywali również mecze sparingowe. W pierwszym spotkaniu juniorzy starsi Chełmianki zremisowali ze swoimi rówieśnikami 2:2, następnie pokonali seniorów Sokoła Zwierzyniec, grających w zamojskiej lidze okręgowej, 3:1, a ostatnio wygrali z Unią Białopole 8:2.
Chełmianka trafiła do teoretycznie trudniejszej grupy. Jej rywalami będą juniorzy starsi: Górnika Łęczna, Hetmana Zamość, Sygnału Lublin, Lublinianki, Łady Biłgoraj, Motoru Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski. Pierwszy mecz podopieczni Jana Konojackiego rozegrają już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia o 11.00 na stadionie miejskim w Chełmie z Ładą Biłgoraj. Kolejny zaś w środę 16 sierpnia o 15.30 na wyjeździe z Lublinianką.
Z kolei w pierwszej grupie I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zagrają: Wisła Puławy, Victoria Parczew, Widok Lublin, TOP 54 Biała Podlaska, Orlęta Radzyń Podlaski, Huragan Międzyrzec Podlaski, Orlęta Łuków i Lewart Lubartów.
Mocnych rywali mają też juniorzy młodsi Niedźwiadka Chełm. Podopieczni trenerów Anatola Obucha i Andrzeja Krawca zagrają z podobnymi zespołami, co Chełmianka, czyli z: Górnikiem Łęczna, Hetmanem Zamość, Sygnałem Lublin, Lublinianką, Ładą Biłgoraj, Tomasovią Tomaszów Lubelski i Gaudium Zamość. W pierwszym meczu w niedzielę 13 bm. o 13.00 Niedźwiadek zmierzy się w Chełmie z Ładą.
W I grupie I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zagrają: Widok Lublin, TOP 54 Biała Podlaska, Wisła Puławy, Avia Świdnik, Orlęta Radzyń Podlaski, Huragan Międzyrzec Podlaski, Orlęta Łuków i Motor Lublin.
W rundzie jesiennej zespoły rozegrają między sobą mecz i rewanż. W sumie każda drużyna zaliczy 14 spotkań. Następnie cztery najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskają awans do tzw. grupy mistrzowskiej i wiosną będą rywalizować o prawo gry do Centralnej Ligi Juniorów. Z kolei cztery najsłabsze ekipy z każdej z grup znajdą się w tzw. grupie spadkowej i w rundzie wiosennej będą walczyć o pozostanie w pierwszej lidze wojewódzkiej. (s)