Już można się zapisać

Ruszyły zapisy do 6. PKO Półmaratonu Solidarności oraz biegów towarzyszących tej imprezie, która 2 czerwca odbędzie się na trasie ze Świdnika do Lublina.


Pierwszy PKO Półmaraton Solidarności odbył się w 2013 roku i od razu stał się jedną z najpopularniejszych tego typu imprez w środkowowschodniej Polsce. W 2017 roku zawodnicy uznali lubelski bieg za najlepiej zorganizowaną imprezę z atrakcyjnie przygotowaną metą w hali Targów Lublin S.A. – partnerem biegu.

Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 roku, ale zamiar środowiska związkowego i sportowego Lublina o zorganizowaniu masowej imprezy biegowej w stolicy województwa pojawił się już w 1981 roku. Wtedy to po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny i związane z nim represje, kolejny odbył się dopiero w 1990 r.

W 1993 r. organizator biegu postanowił wpisać na stałe w kalendarz imprez biegowych Polski Międzynarodowy Bieg Solidarności, na dystansie 12,5 km. W 2013 r. bieg główny ze Świdnika do Lublina został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności.

Organizatorem głównym PKO Półmaratonu Solidarności jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

Bieg główny odbywa się na dystansie 21,097 km. Start zaplanowano o godz. 9:00 sprzed bramy głównej WSK PZL-Świdnik. W ramach imprezy zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących. Odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny biegaczami i reprezentantami lubelskich firm wypełni się Strefa Biznesu w hali targowej przy ul. Dworcowej. Powstanie miasteczko biznesowe z atrakcjami dla całych rodzin. To właśnie z myślą o rodzinach w Parku Ludowym odbędą się biegi łąkowe, ze sztandarowym biegiem – sztafetą z bocianem.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl