Kabaret Moralnego Niepokoju

Moralny Niepokój to absolutnie pierwsza liga polskiego kabaretu. Satyrycy od lat bawią publiczność nie tylko występując w wielu zakątkach Polski, ale także w programach telewizyjnych i na największych galach kabaretowych. A teraz zawitają do Chełma! Wystąpią na deskach Chełmskiego Domu Kultury 18 marca o godzinie 17. Bilety w cenie 60 i 70 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Podwójną wejściówkę na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju wygrywa Wiesław Jarczyński. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Buslav w ChDK

Nie znasz? Przyjdź, zobacz, posłuchaj! Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Alternatywna Scena Chadeku”. Tym razem wystąpi Buslav – instrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC) postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Posłuchać go będzie można już 25 marca o godz. 19 w ChDK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Poeci nie zjawiają się przypadkiem

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert przygotowany z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się 24 marca w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17. Koncert będzie podzielony na dwie części. Pierwsza – liryczna i nastrojowa, zaś druga – niekonwencjonalna, nieco awangardowa. W pierwszej odsłonie w sali widowiskowej literaci z Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” zaprezentują wybrane, własne teksty poetyckie, a towarzyszyć im będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Marka Miszczuka. Druga część zaplanowana została w galerii Nova, gdzie w swobodnej już atmosferze przy filiżance kawy i herbaty odbędzie się kiermasz tomików poetyckich zorganizowany przez Wydawnictwo TAWA połączony z wyjątkowym koncertem piosenki autorskiej zespołu Klaus Trzaska Band. Wstęp wolny.

Szalom Chełm w Edelsie

Hotel Edels zaprasza na kolejne kulturalne danie ze swojego wiosennego menu. Tym razem będzie to uczta żydowska, 1 kwietnia zagra bowiem zespół Szalom Chełm. Początek koncertu o godzinie 18. Wejście na salę od 16. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Fanie Kultury, Chełmskim ośrodku Informacji Turystycznej i oczywiście w hotelu Edels.

Mayday wraca na deski ChDK!

Chełmski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na fantastyczną komedię Raya Cooneya „Mayday” (Run for Your wife) w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Spektakl podbił serca nie tylko chełmian, grany był bowiem kilkakrotnie w innych miastach m.in. w Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni. – Gwarantujemy salwy śmiechu od pierwszej do ostatniej minuty – zapewniają organizatorzy. Spektakl już 26 marca o godz. 18. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę spektakl „Mayday” (Run for Your wife) w ChDK (26 marca). Wyniki losowania podamy 20 marca.

Repertuar kina Zorza

13 marca: godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 18 – John Wick 2, godz. 20.30 – Planetarium,
14 marca: godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 18 – Planetarium, godz. 20.30 – John Wick 2
15 marca: godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 18 – John Wick 2, godz. 20.30 – Planetarium
16 marca: godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – Planetarium, godz. 18 – DKF Rewers, godz. 21 – Johny Wick 2
17 marca: godz. 13 – Piękna i bestia, godz. 15.30 – Piękna i bestia, godz. 18 – Piękna i bestia, godz. 20.30 – Wszystko albo nic
18 marca: godz. 12 – Piękna i bestia, godz. 15 – Piękna i bestia, godz. 18 – Piękna i bestia, godz. 20.30 – Wszystko albo nic
19 marca: godz. 12 – Piękna i bestia, godz. 15 – Piękna i bestia, godz. 18 – Piękna i bestia, godz. 20.30 – Wszystko albo nic

Repertuar kina ChDK

13 marca: godz. 16 – Ozzy 2D dubbing, godz. 18 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 20 – Ukryte działania
14 marca: godz. 16 – Ozzy 2D dubbing, godz. 18 – Ukryte działania, 20.30 – Maria Skłodowska-Curie
15 marca: godz. 16 – Ozzy 2D dubbing, godz. 18 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 20 – Ukryte działania
17 marca: godz. 15 – Wyklęty, godz. 17 – Wyklęty, godz. 22 – Wyklęty

Czas na miłość w marcowym KDF

Podczas marcowych spotkań Klubu Dobrego Filmu ChBP tematem wiodącym będzie miłość – począwszy od tej nieśmiertelnej, przezwyciężającej czas i śmierć, poprzez taką, która walczy z konwenansami, pokonuje różnice rasowe i odległości, aż po tę matczyną. – Na seanse filmowe serdecznie zapraszamy w każdą środę marca do sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 18 – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

Turniej planszówek

Galeria Pokusa Hobby zaprasza w sobotę, 18 marca o godz. 11, na potyczkę w ramach turnieju gry w JENGA. – Zachęcamy do udziału całe rodziny, studentów, licealistów, gimnazjalistów i każdego, kto czuje, że wykaże się większą zręcznością niż reszta przeciwników mówi Emil Pielecki, dyrektor Galerii.
Jak wygląda turniej? Co sobotę spotyka się szesnastu graczy. Spośród nich do finału przechodzi tylko jeden i wygrywa bon na zakupy w Galerii oraz grę planszową. Turniej rozgrywany jest w Galerii Pokusa przy ul. Okszowskiej 39 w Chełmie. Wstęp bezpłatny.

Czas na Wielką Brytanię!

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza w sobotę 18 marca o godz. 19 na spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników w Gospodzie Sto Pociech przy ul. Pocztowej 38 w Chełmie. Tym razem będzie to wieczór brytyjski, podczas którego Adam Białowiejski zaśpiewa piosenki legendarnych Beatlesów, a Bartek Ułanowski poopowiada o Szkocji i Londynie. Uczestnicy zapoznają się także z humorem w brytyjskich filmach. Będzie też degustacja kilku rodzajów whisky oraz mało znanych potraw. Wśród uczestników tradycyjnie zostaną rozlosowane upominki. Podczas imprezy obowiązują wejściówki w kwocie 60 zł. Ich ilość jest ograniczona, a nabyć je można w Gospodzie. Informacje i rezerwacje pod numerem tel. 662 114 125.

DKF Rewers – spotkanie z Ewą Drobiec

Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers zaprasza 16 marca o godz. 18 na spotkanie z Ewą Drobiec – charakteryzatorką filmową, określaną jako „ta od Smarzowskiego”. – Współpraca ze Smarzowskim to jednak zaledwie część ogromnego dorobku naszego gościa, wśród którego można m.in. wymienić: Ziarno prawdy, Kamienie na szaniec, Jesteś Bogiem, Obława, Moja krew, Senność, serial i film Pitbull, Pręgi, Ogniem i mieczem – wymieniają organizatorzy. W trakcie spotkania będzie można nie tylko dowiedzieć się jak wygląda praca charakteryzatora na planie filmowym, ale też zobaczyć jak się odbywa! – Podczas wizyty Pani Ewa wykona specjalnie dla nas pokaz charakteryzacji filmowej – obiecują organizatorzy. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kinie Zorza.

Czas we fragmencie

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza zaprasza 16 marca o godz. 18 na otwarcie wystawy „Czas we fragmencie” autorstwa Elżbiety Baneckiej w Galerii 72 (ul. Lubelska 55). Wystawa otwarta będzie do 30 kwietnia.

Mr. Pollack – koncert w Decaffencji

Decaffencja zaprasza 17 marca o godz. 20 na koncert duetu Mr. Pollack, który tworzą bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Panowie karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę – QŃ. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Bilety w cenie 20 zł do nabycia w ChDK.

Czesław Śpiewa

Czesław Mozil zachwycił polską publiczność niezwykle oryginalną twórczością i autentycznością stylu, która w połączeniu z charyzmą artysty uplasowała go w gronie najbardziej rozpoznawalnych osobowości muzycznych w Polsce. Już 19 marca o godz. 18 artysta razem ze swoją muzyczną armią, czyli zespołem „Czesław Śpiewa” wystąpi w Chełmskim Domu Kultury. Bilety na koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Już we wtorek (14 marca) na profilu „Nowy Tydzień” na Facebooku ogłosimy wyniki konkursu, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na koncert zespołu Czesław Śpiewa.