Kacper Zgrajka nie dał rywalom żadnych szans

Kacper Zgrajka z lubelskiego UKS Spartakus wygrał na VII Międzynarodowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży, rozgrywanym w Bielsku-Białej, rywalizacje w kategorii do 60 kg wśród juniorów młodszych.

Dwa złote medale w VII Międzynarodowym Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży, rozgrywanym w Bielsku-Białej, zdobyli reprezentanci lubelskiego Spartakusa, podopieczni trenera Józefa Tkaczyka! Kacper Zgrajka wygrał rywalizację w kategorii do 60 kg wśród juniorów młodszych, a Bartosz Wójcik w wadze do 27 kg wśród młodzików.

Honorowym gościem VII Międzynarodowego Turnieju Judo dla dzieci i młodzieży był mistrz olimpijski Paweł Nastula. Po zawodach chętnie pozował do zdjęcia z reprezentantami lubelskiego Spartakusa, złotymi medalistami – Kacprem Zgrajką i Bartoszem Wójcikiem – oraz Karoliną Sztejnbis, Janem Sztejnbisem, Jakubem Żwirskim i Jakubem Jabłonką, którzy startowali w turnieju

Zgrajka w imponującym stylu sięgnął po złoto, wygrywając pięć walk przez ippon (przed czasem). Wójcik, by stanąć na najwyższym stopniu podium, musiał pokonać dwóch rywali.
W turnieju „Pokonujemy granice”, organizowanym przez Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik, udział wzięło aż 1370 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi. Rywalizacja toczyła się aż na 12 matach!
– Tydzień przed turniejem w Bielsku-Białej Kacper i kilku innych naszych młodych reprezentantów uczestniczyło w Elblągu w VII Międzynarodowym Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” z udziałem 1200 zawodników z Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec. Trenerem prowadzącym był Francuz Serge Feist (9. dan). Nasi zawodnicy brali udział w treningach technicznych i walkach kontrolnych. Na pewno te zajęcia już zaprocentowały w pierwszym, tegorocznym starcie – mówi trener Józef Tkaczyk.