Kapitalna końcówka w wykonaniu czerwono-czarnych!

Tak po wczorajszym meczu, w szatani w Krośnie cieszyli się z wygranej koszykarze TBV Startu

Koszykarze TBV Startu Lublin pokonali w niedzielę na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 87:73!

O pierwszym zwycięstwie w obecnym sezonie w Energa Basket Lidze podopiecznych trenera Devida Dedka zadecydowała ostatnia kwarta wczorajszego meczu. Jeszcze cztery minuty i 10 sekund przed końcową syreną to gospodarze prowadzili 72:70. Znakomita gra w końcówce Jamesa Washingtona i akcje 2+1 w wykonaniu Kacpra Borowskiego oraz Urosa Mirkovica pozwoliły lublinianom nie tylko zniwelować niewielką stratę, ale szybko uzyskać przewagę, której nasz zespół nie oddał już do końca spotkania.

Miasto Szkła Krosno – TBV Start Lublin 73:87 (24:15, 17:27, 20:19, 12:26)

Miasto Szkła: Loveridge 16 (3×3), Westbrook 13 (1×3), Bojanowski 13 (1×3), Hinds 12 (10 as), Put 9 (1×3) – Krefft 6, Bogdanović 3, Grochowski 1, Bogucki.
TBV: Washington 18 (1×3), Borowski 18 (1×3), Dziemba 16 (2×3), Morris 5 (1×3), Upson 3 – Gospodarek 13 (3×3), Mirković 8 (1×3), Czerlonko 2, Pelczar 2, Szymański 2, Kowalski.