Karnetowicze mają trzy możliwości

Z uwagi na pandemię związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, kibice zmagania swoich pupili w żużlowej PGE Ekstralidze będą mogli obejrzeć jedynie w telewizji

PGE Ekstraliga opublikowała zaktualizowany terminarz żużlowych rozgrywek. Speed Car Motor Lublin rozpocznie sezon 12 czerwca wyjazdowym spotkaniem we Wrocławiu z Betard Spartą. Z uwagi na pandemię zmagania toczyć się będą bez udziału publiczności na trybunach. W związku z tym lubelski klub przygotował dla kibiców, którzy wykupili karnety na mecze na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, trzy propozycje.

Żużlowa centrala, publikując w ubiegłym tygodniu zaktualizowany harmonogram PGE Ekstraligi, przedstawiła także szczegóły dotyczące „odmrażania” rozgrywek i informacje z nimi związane.

Już w piątek 1 maja zostało otwarte siedmiodniowe okienko transferowe, podczas którego zawodnicy mogą podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty. Speed Car Motor już przed tygodniem, jako pierwszy klub w PGE Ekstralidze, porozumiał się ze wszystkimi swoimi żużlowcami!

– Bardzo miło nam poinformować, że osiągnęliśmy porozumienie ze wszystkimi zawodnikami z naszej drużyny, włącznie z przebywającymi obecnie za granicą – naszym kapitanem Grigorijem Łagutą oraz Matejem Zagarem. Teraz pozostaje nam tylko jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu, który rusza już 12 czerwca – poinformowały na swojej internetowej stronie „Koziołki”.

Od 8 maja zaplanowano początek czternastodniowej kwarantanny dla wszystkich zawodników, którzy przebywają obecnie poza granicami Polski. Zasady kwarantanny regulują odrębne przepisy państwowe. Wszyscy zawodnicy przebywający w Polsce oraz ich teamy zostaną zobowiązani do zminimalizowania aktywności poza domem celem ochrony zdrowia. Po zakończeniu kwarantanny, ale nie wcześniej niż 23 maja, zawodnicy, trenerzy oraz osoby pracujące w trakcie zawodów, których imienne listy kluby przedstawią wkrótce PGE Ekstralidze, przejdą obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19.

Testy przejdą również osoby funkcyjnew strukturach PZM, a więc sędziowie oraz komisarze torów. Koszty testów pokryje Ekstraliga Żużlowa wraz z klubami.

Zakładając negatywne wyniki testów na obecność COVID-19 u wszystkich wymienionych osób, treningi indywidualne i drużynowe w klubach PGE Ekstraligi rozpoczną się nie wcześniej niż 29 maja i potrwają do czasu rozpoczęcia rozgrywek, który wynika z nowego terminarza.

Dodatkowo każdego dnia do zakończenia rozgrywek lub odwołania stanu epidemii wszyscy uczestnicy meczów, w tym zawodnicy i ich teamy, będą zobligowani do monitorowania stanu swojego zdrowia poprzez specjalny formularz. Temperatura będzie również mierzona każdej osobie wchodzącej na obiekt przed meczami i treningami w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego PGE Ekstraligi.

Sezon ruszy 12 czerwca, a zakończy się 11 października. Zespoły najpierw będą rywalizowały każdy z każdym mecz i rewanż. Następnie cztery czołowe drużyny wezmą udział w fazie play-off.

Tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze rozpocznie się bez udziału publiczności na trybunach. Taki stan rzeczy będzie utrzymywał się do czasu odwołania zakazu imprez masowych przez organy administracji państwowej. Wszystkie mecze będą transmitowane przez stacje telewizyjne. Piątkowe spotkania pokaże Eleven Sports, niedzielne nSport+. MAG

Warianty dotyczące zakupionych karnetów

Z uwagi na pandemię koronawirusa rozgrywki PGE Ekstraligi wystartują bez udziału kibiców. Speed Car Motor Lublin sympatykom, którzy zakupili karnety na sezon 2020, przedstawił w związku z tą sytuacją trzy warianty.

1. Zakupiony karnet wraz z posiadanym już miejscem można przenieść na kolejny sezon. W tym przypadku nie należy podejmować żadnych kolejnych kroków – ważność karnetu zostanie automatycznie przeniesiony na rok 2021.

2. W zamian za zakupiony karnet (nie dotyczy karnetów dziecięcych) można otrzymać oficjalną bluzę Team 2020, która nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży oraz otrzymać 10% rabatu wraz z pierwokupem karnetu na to samo miejsce w sezonie 2021.

W celu zrealizowania wyżej wymienionych świadczeń, klub prosi o wiadomość mailową na bilety@motorlublin.com.pl, która będzie zawierać w określonej kolejności – numer karnetu, nazwisko, imię oraz adres do wysyłki i rozmiar bluzy.

3. Całościowy zwrot pieniędzy za zakupione karnety. By go otrzymać, klub prosi o kontakt z platformą sprzedażową eventim.pl za pomocą formularza, znajdującego się pod linkiem – https://www.eventim.pl/help/cancellation/1. Firma rozpatrzy wniosek, a następnie zgodnie z Art. 15zp. 1. Ustawy z dnia 31.03.2020 zwróci wpłacone pieniądze. Będzie miała na to pół roku.

W Nowym terminarzu PGE EKSTRALIGI

Ligowy rozkład jazdy Motoru
Sezon zasadniczy
I runda
1. kolejka (12 czerwca): Betard Sparta Wrocław (wyjad)
2. kolejka (21 czerwca): Moje Bermudy Stal Gorzów (dom)
3. kolejka (26 czerwca): Fogo Unia Leszno (w)
4. kolejka (3 lipca): ROW Rybnik (d)
5. kolejka (12 lipca): Eltrox Włókniarz Częstochowa (w)
6. kolejka (17 lipca): MrGarden GKM Grudziądz (d)
7. kolejka (24 lipca): Falubaz Zielona Góra (w)
II runda
8. kolejka (2 sierpnia): Betard Sparta Wrocław (d)
9. kolejka (9 sierpnia): Moje Bermudy Stal Gorzów (w)
10. kolejka (14 sierpnia): Fogo Unia Leszno (d)
11. kolejka (23 sieprnia): ROW Rybnik (w)
12. kolejka (28 sierpnia): Eltrox Włókniarz Częstochowa (d)
13. kolejka (4 września): MrGarden GKM Grudziądz (w)
14. kolejka (13 września): Falubaz Zielona Góra (d)
Faza play-off
Półfinały: 20 i 27 września
Finały oraz mecze o 3. miejsce: 4 i 11 października