Karol „Carlos” Kędzierski tuż za Łukaszem Lonką

Karol Kędzierski na drugim stopniu podium klasy MX Open. Wygrał Łukasz Lonka z Człuchowskiego AutoMotoKlubu, a trzecie miejsce zajął Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno. W klasie MX 2 kolejność była identyczna

Cztery razy na podium, dwa razy na drugim i dwa razy na trzecim, jego stopniu, stanęli podczas I rundy Mistrzostw Polski w motocrossie zawodnicy KM Cross Lublin. Dwukrotnie drugie miejsca (w MX 2 i MX Open) zajmował Karol Kędzierski, a na trzecich pozycjach zawody kończyli Wiktor Małecki (MX 85) i Maciej Więckowski (MX 2 Junior).

Karol Kędzierski za każdym razem musiał uznać wyższość Łukasza Lonki z Człuchowskiego AutoMotoKlubu. Trzecie miejsca zarówno w MX 2, jak i MX Open zajmował Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno.
W MX 2 tuż za podium uplasowali się dwaj zawodnicy KM Cross – Łukasz Kędzierski był czwarty, a Maciej Więckowski szósty. W MX Open Więckowski zakończył zawody na czwartej pozycji, a Kędzierski na piątej. Więckowski w Sobieńczycach na podium jednak się załapał, zajął trzecie miejsce w MX 2 Junior, ustępując jedynie Kruszyńskiemu i jego klubowemu koledze Jakubowi Barczewskiemu.
Trzecie miejsce w MX 85 zajął także inny z reprezentantów KM Cross, Wiktor Małecki. Nasz zawodnik w obu wyścigach zajmował… drugie miejsca. W klasyfikacji końcowej minimalnie od lublinianina okazali się lepsi Olaf Włodarczyk z WKM Więcbork (90 pkt.) i Rosjanin Anton Diadiczkin, który uzyskał tyle samo punktów, co Małecki (88 pkt.), ale został wyżej sklasyfikowany dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu.
Kolejna runda Mistrzostw Polski w motocrossie odbędzie się w ostatni majowy weekend. BAS