Karol Kędzierski i Maciek Więckowski na drugim stopniu podium!

W miniony weekend na torze Kacze Doły w Wschowie dobiegła końca kolejna edycja Mistrzostw Polski w Motocrossie. Tradycyjnie już wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów lubelskiego KM Cross.

W ostatniej, siódmej rundzie mistrzostw kraju znakomicie spisywali się Karol Kędzierski i Maciek Więckowski. „Carlos” wygrał pierwszy wyścig w klasie MX 2, a w drugim był drugi i ostatecznie został sklasyfikowany wraz z Łukaszem Lonką z Człuchowskiego AutoMotoKlubu ex aequo na pierwszym miejscu. Dobrze w tej klasie spisali się także pozostali nasi reprezentanci, plasując się tuż za podium, za Szymonem Staszkiewiczem z MX Gdynia – czwarty był Maciej Więckowski, a piąty brat Karola Kędzierskiego, Łukasz.W klasyfikację generalnej klasy MX 2 zwycięzca sobotnich zawodów oraz nasi reprezentanci zajęli identyczne lokaty. Lonka uzyskał 582 pkt., Karol Kędzierski 558, Więckowski 446, a Łukasz Kędzierski, który stracił z powodu kontuzji większość sezonu, 304.W klasie MX Junior drugie miejsce w Wschowie zajął Więckowski, uzyskując tyle samo punktów (76), co zwycięzca Szymon Staszkiewicz z MX Gdynia. Trzeci z 70 pkt. był Karol Kruszyński z LKS Jastrząb Lipno i to jemu ostateczni przypadł tytuł mistrzowski.Kruszyński łącznie w siedmiu rundach zdobył 461 pkt., zaledwie o 15 więcej od Więckowskiego!Niedzielna rywalizacja w najbardziej prestiżowej klasie MX Open, w której w klasyfikacji generalnej po 6. rundach Karol Kędzierski zajmował drugie miejsce, a także w MX 85, w której przewodził lublinianin Wiktor Małecki z przewagą 10 punktów nad Olafem Włodarczakiem z WKM Więcbork, zakończyła się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. Do zawodów w Wschowie obszernie wrócimy w kolejnym „Nowym Tygodniu”. BAS