Karol Serwin powalczy w Chinach

Karol Serwin z KM Champion Świdnik, najlepszy polski cyklotrialista, wystartuje w najbliższy piątek w chińskim Chengdu w mistrzostwach świata.


– Na mocy porozumienia pomiędzy międzynarodową unią kolarską UCI, a Republika Ludową Chin, Chińczycy wchodzą do międzynarodowego kolarstwa. Będzie to miało przełożenie na wszystkie dyscypliny i poziomy zawodów, ponieważ do tej pory chińscy kolarze pojawiali się jedynie na igrzyskach. Jedną z nowych koncepcji wynikających z tej umowy są Miejskie Kolarskie Mistrzostwa Świata – Urban Cycling World Championships, które to łączą trzy dyscypliny: BMX Freestyle, Trial, Cross Country – mówi Karol Serwin.
Świdniczanin, w tym roku już po raz 15. wywalczył tytuł mistrza Polski, a resztę sezonu poświęcił przygotowaniom do startu w Chinach.
W Państwie Środka Karol Serwin przebywa już od kilku dni, gdzie przechodzi aklimatyzację. W zawodach wystartuje w najbliższy w piątek. Start zaplanowano o godzinie 10 czasu lokalnego. To co się dzieję u Karola można śledzić na jego Fan pageu na facebooku – KarolSerwinTRIAL.
Wyjazd świdniczanina do Chin był możliwy dzięki wsparciu: Polskiego Związku Kolarskiego, firmaie Robert Kasprzak, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Gminie Miejskiej Świdnik, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Under Armour, Echo Bikes, Energy Pharm, GripGrab, Trialshop.pl, Crossfot R99 oraz Sparta Gym Siłownia Świdnik.