Katowice dla każdego: zarezerwuj bilety na relację Warszawa-Katowice i spędź niezapomniany czas w stolicy Śląska!

Katowicki Spodek, słynna ulica Mariacka i Śląski Ogród Zoologiczny – witajcie w Katowicach! W tym mieście, o bogatej historii przemysłowej, nikt nie będzie się nudził. Szczególnie, że Katowice to jeden z największych ośrodków kulturalnych i rozrywkowych w regionie. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy architektury, aktywnego spędzania czasu, jak i najmłodsi. Wystarczy zarezerwować bilet na relację Warszawa-Katowice, aby znaleźć się w stolicy Śląska w niespełna 2,5 godziny.

Kierunek Katowice!

Będąc w Katowicach, warto skorzystać nie tylko z atrakcji rozrywkowych i przejść się malowniczymi uliczkami miasta, lecz także dowiedzieć się więcej o historii regionu. W tym celu możemy zwiedzić Giszowiec – śląskie osiedle robotnicze – oraz pozostałości huty „Uthermann”. Szczególną uwagę warto poświęcić dawnej, przemysłowej dzielnicy Katowic oraz katowickiemu rynkowi, który diametralnie różni się od placów w pozostałych polskich miastach. Jeśli z kolei szukamy miejsca na popołudniowy odpoczynek, to udajmy się do Doliny Trzech Stawów lub znajdującego się nieopodal Pałacu z Załężu.

Jakie korzyści niesie za sobą podróżowanie pociągiem?

Wszyscy lubimy komfortowo podróżować. Najlepiej z książką w dłoni albo oglądając ulubiony serial. Aby spędzić czas w naprawdę przyjemnych warunkach, powinniśmy wybrać jedno z połączeń kolejowych od PKP Intercity. Wybierając ten środek transportu, będziemy mogli cieszyć się:

  • krótkim czasem podróży: decydując się na połączenie Pendolino, trasę Warszawa-Katowice pokonamy już w 2 godziny i 21 minut, a połączeniem Intercity – w 2 godziny i 35 minut. To o wiele krócej niż innymi środkami transportu;
  • atrakcyjną ceną biletu: korzystając z promocji oferowanych przez PKP Intercity, możemy zaoszczędzić nawet 67% od regularnych cen biletu. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika i sprawdzić aktualnie dostępne promocje, aby cieszyć się tanim podróżowaniem;
  • komfortowymi warunkami podróży: w trakcie podróży pociągiem możemy poczytać książkę, korzystać z internetu i urządzeń elektronicznych, a także zjeść obiad lub zamówić kawę w wagonie restauracyjnym. Do dyspozycji podróżujących jest także Strefa Ciszy;
  • wyjazdem w dogodnym dla nas terminie: przewoźnik zadbał o to, aby podróżujący mogli dogodnie zaplanować swoją podróż. Codzienne relacje Warszawa-Katowice o różnych porach dnia pozwolą nam wybrać najbardziej optymalny termin podróży;
  • bezproblemowym dojazdem na dworzec: dzięki temu, że dworce kolejowe zlokalizowane są w centrach miast, z łatwością dotrzemy do nich komunikacją miejską lub spacerem. Oznacza to, że dodatkowo zaoszczędzimy czas, który przeznaczylibyśmy na stanie w korkach lub dojazd na podmiejskie lotnisko.

Atrakcyjne promocje od PKP Intercity jakich jeszcze nie było!

PKP Intercity przygotowało dla podróżujących kilka atrakcyjnych promocji, dzięki którym podróżowanie będzie jeszcze tańsze. W sytuacji, gdy zależy nam na kupnie biletu z dużym wyprzedzeniem, warto skorzystać z nielimitowanej promocji „Wcześniej taniej”. Wysokość rabatu może wynosić nawet 30% – im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym większą zniżkę otrzymamy. Jeśli z kolei chcielibyśmy uzyskać naprawdę wysoki rabat, to warto śledzić trasy objęte promocją w ramach limitowanych ofert „Super Promo” i „Promo”. Kupując bilety z taniej puli, możemy uzyskać nawet 67% rabat od ceny regularnej. Należy się jednak spieszyć – ilość promocyjnych biletów jest ograniczona!

Kup tanie bilety do Katowic i ruszaj w podróż z PKP Intercity!

W jaki sposób możemy kupić bilety na dowolną relację od PKP Intercity? Przewoźnik oferuje nam kilka różnych sposobów. Tanie bilety kupimy:

  • w kasie biletowej na dowolnym dworcu kolejowym na terenie kraju;
  • w biletomacie. Urządzenia zlokalizowane są w miejscach cieszących się duża popularnością wśród pasażerów;
  • za pomocą strony internetowej PKP Intercity, na której w prawym górnym rogu znajdziemy praktyczną wyszukiwarkę;
  • za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, którą należy pobrać na telefon lub tablet.

Planujesz podróż do stolicy Śląska? Szukasz dogodnych połączeń kolejowych do Katowic? Odwiedź stronę przewoźnika PKP Intercity i zarezerwuj tanie bilety na relację Warszawa-Katowice!

Artykuł sponsorowany