Kawał dobrej roboty

W debiucie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Piotr Parys Jr. (z prawej) z pilotem Pawłem Drahanem, startujący w samochodzie Ford Fiesta Proto, zajęli w klasie Open N drugie miejsce!

To był świetny debiut – lublinian Piotr Parys Jr. z pilotem Pawłem Drahanem, po raz pierwszy startujący w samochodzie Ford Fiesta Proto w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zajął drugie miejsce w klasie Open N w 47. Rajdzie Świdnickim-Krause. Na Dolnym Śląsku nasza załoga musiała w stawce doświadczonych kierowców ustąpić pierwszeństwa jedynie Jakubowi Brzezińskiemu, pilotowanemu przez doświadczonego Dariusza Burkata, mającego na swoim koncie starty z Januszem Kuligiem! W „generalce” Parys i Drahan uplasowali się na 10. miejscu.

– Jesteśmy z Pawłem Drahanem bardzo zadowoleni, wykonaliśmy razem dobrą robotę, osiągnęliśmy postawione sobie cele na ten rajd. Czyli auto całe, my cali, pierwszy rajd w życiu przejechany w miarę fajnym tempem, dobry rezultat.

Czego więcej można sobie życzyć. Przez cały rajd nie patrzyłem na wynik, skupiałem się na wykonywaniu swojej roboty. Zbieram doświadczenie, cały czas się uczę, coraz lepiej idzie mi słuchanie opisu, co jest bardzo ważne w rajdach. Tak jak powiedziałem przed rajdem, nie jechałem tutaj po wynik, co nie znaczy że się z niego nie cieszę. Ale o wynikach i ich poprawianiu będę myślał w przyszłym sezonie – mówi Piotr Parys Jr.

Na mecie 47. Rajdu Świdnickiego-Krause tegoroczny maturzysta nie ukrywał zadowolenia z przygotowania auta przez Wiesława i Mariusza Steców.

– Samochód sprawował się znakomicie, nie mieliśmy najmniejszych z nim problemów – mówił lubelski kierowca. – Jesteśmy pozytywnie nastawieni na następną eliminację, czyli moim domowym Rajdzie Nadwiślańskim. Będę już po egzaminach maturalnych, będę więc miał już wolną głowę i myślał tylko o dobrym przygotowaniu do startu – zakończył zadowolony Piotr Parys Jr.

Klasyfikację generalną 47. Rajdu Świdnickiego-Krause wygrali Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5).

Reprezentanci Skoda Polska Motorsport o 11,6 sekundy wyprzedzili Marcina Słobodziana i Kamila Kozdronia (Ford Fiesta R5).

Trzecie miejsce zajęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) którzy stracili do zwycięzców 37,5 s.

Kolejna, druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019, Rajd Nadwiślański w Puławach, odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca. MAG