Kiedy należy wymienić wycieraczki samochodowe – poznaj objawy ich zużycia

kiedy-nalezy-wymienic-wycieraczki-samochodowe-poznaj-objawy-ich-zuzycia

Wycieraczki samochodowe to jeden z elementów auta, który wpływa na nasze bezpieczeństwo, zapewniając dobrą widoczność podczas jazdy w deszczu lub przy opadach śniegu. W wyniku eksploatacji wycieraczki samochodowe zużywają się jednak i po jakimś czasie wymagają wymiany na nowe.

Dlaczego należy wymieniać wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe to jeden z elementów samochodu, który dosyć często, w wyniku intensywnej eksploatacji, trzeba wymieniać. Wielu użytkowników samochodów lekceważy jednak pierwsze objawy ich zużycia, narażając tym samym siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Każdy kierowca wie, jak trudna jest jazda samochodem podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu zimą. Jeżeli dodatkowo wycieraczki nie pracują tak jak należy, jazda staje się jeszcze trudniejsza, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.

Jakie są objawy zużycia wycieraczek?

Kiedy należy wymienić wycieraczki samochodowe? Objawów tego, że nie pracują one jak należy, jest kilka – jeśli podczas pracy pozostawiają smugi na szybach albo nie radzą sobie ze zbieraniem całej wody, stanowczo powinniśmy je już wymienić na nowe. Kolejnym objawem jest ich głośna i nierówna praca. Niesprawne wycieraczki nie tylko sprawiają, że jazda samochodem staje się trudniejsza i niebezpieczna, ale także mogą narazić nas na dodatkowe koszty, np. wymiany porysowanej szyby. Dlatego tak ważne jest, by już po zauważeniu pierwszych symptomów zużycia, wymienić wycieraczki.

Jak często wymieniać wycieraczki?

Eksperci radzą, by wymieniać wycieraczki co najmniej raz na sześć miesięcy. Zawsze powinno się to robić po zimie, ponieważ to właśnie w jej okresie zużycie wycieraczek jest największe. Przed nadejściem zimy również powinniśmy się zaopatrzyć w nowe pióra by nie doznać przykrej niespodzianki np. w trakcie dłuższej trasy.

Co wpływa na zużycie wycieraczek?

Najtrudniejszą porą roku dla wycieraczek jest zima – to właśnie wtedy najłatwiej o ich uszkodzenie. Należy pamiętać, żeby nigdy nie odrywać przymarzniętego pióra od szyby oraz nie włączać wycieraczek przed usunięciem szronu i lodu. Na żywotność wycieraczek wpływa również płyn do spryskiwaczy, a raczej jego brak – nie ma nic gorszego dla wycieraczek, niż praca na sucho. Należy wybierać płyn dobrej jakości i zawsze pamiętać o jego uzupełnieniu.

Wymiana wycieraczek

Wycieraczki powinny pracować bezgłośnie, równo na całej powierzchni szyby. By kupić odpowiedni dla danego auta model należy wiedzieć, jaką długość powinno mieć pióro – dzięki temu można łatwo dobrać odpowiedni rozmiar. Ważny jest również rodzaj mocowania, chociaż i w tym wypadku producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej dodając uniwersalne adaptery, umożliwiające dopasowanie wycieraczek do większości modeli samochodów. Decydując się na zakup nowych wycieraczek, warto odwiedzić stronę moje-auto.pl. Dostępne tu modele cieszą się znakomitymi opiniami, i charakteryzują wysoką jakością w bardzo przystępnej cenie.

Koszty wymiany wycieraczek nie są zbyt wysokie, dlatego tym bardziej należy dbać o ten bardzo ważny element każdego samochodu, gwarantujący kierowcy oraz pasażerom komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here