Kinobus w Chełmie

Chełmski Dom Kultury i Kinobus zapraszają 25 sierpnia o godz. 20.30 na dziedziniec muzeum przy ul. Podwalnej, gdzie w kinobusie zobaczyć będzie można czeską komedię dokumentalną „Trabantem na koniec świata”. – Kinobus to objazdowy festiwal filmowy w najpełniejszym tego słowa znaczeniu – przekonują ogranizatorzy i jednocześnie informują, że liczba jego uczestników ograniczona jest do pojemności wehikułu. Wstęp wolny.

Repertuar Kina Zorza

21 sierpnia: godz. 14 – Mała Wielka Stopa 2D dubbing, godz. 16 – Niedoparki, godz. 18 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 3D dubbing, godz. 21 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy
22 sierpnia: godz. 14 – Niedoparki, godz. 16 – Mała Wielka Stopa 2D dubbing, godz. 18 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy, godz. 21 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 3D dubbing
23 sierpnia: godz. 14 – Mała Wielka Stopa 2D dubbing, godz. 16 – Niedoparki, godz. 18 = Valerian i Miasto Tysiąca Planet 3D dubbing, godz. 21 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy
24 sierpnia: godz. 14 – Niedoparki, godz. 16 – Mała Wielka Stopa 2D dubbing, godz. 18 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy, godz. 21 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 3D dubbing
25 sierpnia: godz. 14 – Gang Wiewióra 2 2D dubbing, godz. 16 – Gang Wiewióra 2 3D dubbing, godz. 18 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy, godz. 20 – Aquarius
26 sierpnia: godz. 12 – Gang Wiewióra 2 3D dubbing, godz. 14 – Gang Wiewióra 2 2D dubbing, godz. 16 – Aquarius, godz. 19 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 3D dubbing, godz. 22 – Noc Kultury: Światowe koncerty – Pink Floyd: P. U. L. S. E. Live at Earls Court (1994)
27 sierpnia: godz. 12 – Gang Wiewióra 2 2D dubbing, godz. 14 – Gang Wiewióra 2 3D dubbing, godz. 16 – Aquarius, godz. 18.45 – Alibi.com, godz. 20.45 – Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2D napisy

UWAGA, KONKURS!

Zgarnij bilet do kina podczas… letniego kina!
We wszystkie wakacyjne czwartki, tuż po zmroku, ChDK zaprasza na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej na „Kino letnie pod gwiazdami”. Z tej okazji wspólnie z „Nowym Tygodniem” przygotował konkurs! Do zgarnięcia są dwa bilety na wybrany przez siebie seans w kinie „Zorza”.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgadnąć, jaki film zostanie wyświetlony podczas najbliższego „Kina letniego pod gwiazdami”. Odpowiedź należy dostarczyć na kuponie wyciętym z gazety w czwartek, 24 sierpnia, tuż przed zagadkowym seansem na dziedzińcu przy Muzeum Ziemi Chełmskiej. Tam organizatorzy wylosują jeden kupon, a zwycięzcy przekażą dwa bilety do kina. Oto krótka podpowiedź, jaki film zostanie wyświetlony w najbliższym „Kinie letnim pod gwiazdami”: To oparta na faktach historia młodego fałszerza, który w latach 60., podając się za pilotów, lekarzy i profesorów, wyłudził z banków ponad… 2,5 mln dolarów! Reżyserem tej produkcji jest Steven Spielberg, a odtwórcą głównej roli Leonardo DiCaprio.

Przyjdzie Mordor i nas zje

Chełmski Dom Kultury po raz kolejny włączył się do programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku w ramach projektu będziemy mogli obejrzeć w Chełmie dwa spektakle. 10 września o godzinie 18 zobaczymy sztukę „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, a 18 listopada o godzinie 18 wystąpi w ChDK Polski Teatr Tańca z Poznania ze spektaklem „Żniwa”. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Co dla dzieci?

Kolorowe lato w Chełmie

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie w ramach akcji „Kolorowe lato w Chełmie” przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych. Prezentujemy program na najbliższy tydzień.
Wtorek, 22 sierpnia, godz. 9-15.30 – Wycieczkowy wtorek z MDK: Gród Słowiański w Wólce Bieleckiej. W programie: zwiedzanie grodu, tańce, słowiańska dyskoteka z nagrodami, pokaz stroju i uzbrojenia, pisanie gęsim piórem, strzelanie z łuku, gry i zabawy zręcznościowe oraz ognisko. Koszt wycieczki: 22 zł. Zapisy w sekretariacie MDK.
Środa, 30 sierpnia, godz. 15-19 – „Kolorowe Hocki-klocki” – impreza dla dzieci na zakończenie wakacji w parku przy Kamenie

Wakacje w bibliotece

O najmłodszych w czasie wakacji nie zapomniała też Chełmska Biblioteka Publiczna. A oto co przygotowała na przyszły tydzień.
Wtorek, 22 sierpnia, godz. 10 – Wspomnienia z wakacji – wykonanie ilustracji z piasku w Wypożyczalni dla Dzieci w Filii nr 2 (ul. Zachodnia 31)
Czwartek, 24 sierpnia, godz. 11 – „Planszomania”, czyli intelektualne rozgrywki wspólnie z Galerią Dziecięcą „Pokusa” w Bibliotece Głównej (ul. Partyzantów 40)

Lato w muzeum

Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych przygotowało także Muzeum Ziemi Chełmskiej.
Wtorek, 22 sierpnia, godz. 11-12 – Tajemnice stroju narodowego, czyli zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się czym jest strój narodowy i kto go nosił. Warsztaty będą prowadzone w oparciu o eksponaty prezentowane na wystawie „Ocalone. Najcenniejsze zabytki od XI do XX wieku”. Prowadzący: Natalia Jędruszczak (ul. Lubelska 55); godz. 11-12.30 – Oprowadzanie po wystawie „Sztuka lat 80. XX wieku” z kolekcji Galerii 72 oraz prezentacja multimedialna na temat historii wystaw i wydarzeń mających miejsce w przestrzeni Galerii 72 w latach osiemdziesiątych minionego stulecia. Prowadzący: Jagoda Barczyńska i Ireneusz Pradun (ul. Lubelska 55).
Czwartek, 24 sierpnia, godz. 10-11.30 – Opowieści o dziejach Chełma. Zajęcia na wystawie „Ocalone. Najcenniejsze zabytki od XI do XX wieku”. Uczestnicy zwiedzą wystawę i zapoznają się z epizodami z historii Chełma. W programie zwiedzanie wystawy i spacer trasą zabytków architektury. Prowadzący: Zbigniew Lubaszewski (ul. Lubelska 55); godz. 10-11.30 – Pozdrowienia z Chełma – zajęcia na wystawie „Ocalone. Najcenniejsze zabytki od XI do XX wieku”. Zajęcia będą miały na celu wykonanie projektu pocztówki przedstawiającej najpiękniejsze i najciekawsze zabytki dawnego i współczesnego Chełma, inspirowane pocztówkami z końca XIX i początku XX wieku. Pomocą i inspiracją będzie opowieść o zabytkach, które znajdują się na ekspozycji. Prowadzący: Dorota Bida (ul. Lubelska 55).

Wakacje z GOK w Rudzie-Hucie

Na wakacyjne spotkania zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Najbliższe to:
25 sierpnia – „Nie lubimy śmieci” – sprzątanie miejsc cennych przyrodniczo na terenie gminy Ruda-Huta oraz 26 sierpnia – Zakończenie Wakacji 2017 – Finał Projektu „Dookoła Natury” w Dom Kultury w Rudzie-Kolonii. Więcej informacji: tel. 82 568 60 55 oraz na www.gok.ruda-huta.pl. (mg)