Klimat z poprzedniej epoki

Ostatnio Kuba wraca w wiadomościach medialnych, zdjęciach znajomych czy też w książkach, gdzie coraz częściej staje się bohaterem lub tłem wydarzeń. Nic dziwnego, bo to kraina magiczna, którą warto odkrywać nie tylko z punktu widzenia plaż, czystej wody i genialnego słońca.

Kuba przede wszystkim przyciąga niesamowitym klimatem stolicy, legendarnymi cygarami skręcanymi na gorących udach kubańskich kobiet oraz muzyką, która porywa do tańca.

W rytmie salsy

Kuba słynie z fantastycznych białych plaż, na których można prawdziwie odpocząć, doskonałymi warunkami o pływania i uprawiania przeróżnych sportów wodnych, ale warto w ofercie http://dreamtours.pl/wakacje/kuba zwrócić również uwagę na szereg zabytków, miejsc do zwiedzenia i szlaków do odkrycia. I choć wszystko jest w rytmie salsy, to na wyspie można się i świetnie zabawić i także dobrze odpocząć. Poza wygrzewaniem się na słońcu w mniej lub bardziej tłocznych miejscach warto znaleźć w tej niezwykłej wyspie miejsce do odkrycia. To raj dla prawdziwych podróżników, więc może warto żyłkę odkrywcy w sobie odkryć. Jeśli nie chcemy – plaża i woda mają wystarczająco dużo atrakcji do zaoferowania.

W poszukiwaniu przygody

Warto, jadąc na Kubę poznać jej niełatwą historię, stosunki polityczne czy też mentalność mieszkańców. To ona jest w dużej mierze zachwycająca. Ci ludzie, ich historie, wyjątkowa mieszanka etniczna, na którą składają się i rdzenni Indianie, i kolonizatorzy rodem z Hiszpanii, niewolnicy z Afryki, Żydzi, którzy zostali po II Wojnie Światowej oraz inne mniejszości. Ten swoisty tygiel kulturowy bardzo szybko jednak uległ niesamowitemu klimatowi wyspy – gorącym dniom, intensywnym deszczom i okazjonalnym huraganom. Takie mieszanki etniczne odcisnęły również piętno na religii, tańcu czy też kuchni. Może to też właśnie jest powodem tego, że mieszkańcy Kuby są wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do turystów i pomimo przecież niełatwego układu politycznego, potrafią doskonale cieszyć się życiem.

Kuba to idealne miejsce na letni czy też zimowy wypoczynek. Słynie z piaszczystych plaż, ciepłego klimatu i urokliwych zatoczek. Ta największa z wysp Morza Karaibskiego jest jedną z tych o najbardziej urozmaiconym krajobrazie. Oprócz plaż Kuba to całe hektary upraw rolnych, plantacji tytoniu, budynków rodem z naszego PRL-u. Ale poza tym wyspa zaskakuje górzystymi terenami, a co za tym idzie doskonałymi terenami do trekingu czy innych pieszych wycieczek zboczami, na których uprawia się kawę i trzcinę cukrową. Dla miłośników gór idealnym miejscem na wyprawę jest pasmo górskie Sierra Maestra z najwyższym szczytem górskim Pico Turquino. Poza tym mamy możliwość rozkoszowania się najlepszymi plażami, których mamy aż ponad 3 kilometry oraz licznymi wysepkami.

Artykuł sponsorowany