Kłos uległ w sparingu

Kłos Gmina Chełm, jako pierwszy z naszych czwartoligowców, rozegrał kontrolny mecz w trwającym okresie przygotowawczym. Na sztucznej murawie w Zamościu podopieczni Andrzeja Krawca ulegli prowadzonemu przez Jacka Ziarkowskiego Hetmanowi 0:2 (0:0). Oba gole Kłos stracił w drugiej połowie meczu, po strzałach Kacpra Nastałka w 47 min. i Patryka Miedźwiedzia w 60 min.

Drużyna Kłosa do meczu przystąpiła osłabiona, bez Michała Siatki, którego sprawdza Hutnik Kraków, a także Kazimierza Bali, Dariusza Wojtala i Pawła Króla. Całą trójkę zatrzymały obowiązki zawodowe. W drużynie trenera Andrzeja Krawca zaprezentowali się natomiast dwaj testowani zawodnicy, Damian Kuśmierz z Chełmianki i Karol Wojciechowski ze Startu Krasnystaw. Szkoleniowiec dał też szansę pograć obiecującym juniorom: Dawidowi Lewkowiczowi, Damianowi Koronie i Piotrowi Andrzejkowiczowi. Mimo porażki Kłos, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy na boisku występował mocniejszy skład, prowadził w miarę równorzędną walkę z gospodarzami. Po zmianie stron trener Krawiec dokonał kilku zmian i jego zespół nie ustrzegł się błędów. Warto zaznaczyć, że Kłos po raz pierwszy w tym roku wybiegł na pełnowymiarowe boisko. Zespół trenuje w sali gimnastycznej, na siłowni i Orliku. Kolejny sparing Kłos rozegra w sobotę 3 lutego w Zamościu z Victorią Żmudź.
W meczu przeciwko Hetmanowi Zamość drużyna z gminy Chełm zagrała w składzie: Porzyc – Adamski (60 Lewkowicz), Kowalski, Stepaniuk (46 Poznański), Ciechoński (46 Wojciechowski), P. Gierczak (46 Bryk), Huk (60 Korona), Chmiel (46 Wyrostek), Flis (60 Andrzejkowicz), Kuśmierz, Drzewicki (46 Wałczyk). (r)