Kłos z pucharem starosty

Drużyna Kłosa Gminy Chełm zwyciężyła w dziewiętnastej edycji powiatowego turnieju piłki nożnej gimnazjalistów o puchar starosty chełmskiego. 12 czerwca na obiektach sportowych w Wierzbicy zorganizowano dziewiętnasty powiatowy turniej piłki nożnej drużyn gimnazjalnych o puchar starosty chełmskiego.

W imieniu wójta gminy Wierzbica wszystkie przybyłe na zawody drużyny przywitała Mieczysława Sołtys – dyrektor SP w Wierzbicy. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z terenu powiatu złożonych z chłopców z rocznika 2002 i młodszych. W imprezie wzięli udział m.in. Jan Domarski oraz Jerzy Kraska, reprezentanci legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego.

W zawodach zwyciężył Kłos Gmina Chełm przed SP w Rejowcu i Gimnazjum w Rejowcu Fabrycznym. Kolejne miejsca zajęli: 4. SP w Stołpiu, 5. UKS Arka Wojsławice, 6. SP w Wierzbicy I, 7. SP w Dorohusku, 8. SP w Wierzbicy II, 9. Gimnazjum w Siedliszczu, 10. SP w Sawinie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz piłki, trzy najlepsze – puchary i medale. Wręczono również nagrody indywidualne w kategoriach: fair play – Dorohusk, najlepszy bramkarz – Jakub Kamiński, najlepszy zawodnik – Jakub Marczuk, król strzelców – Michał Kwiatek. (k)