Kłos zgubił punkty we Włodawie

Victoria Żmudź i Start Krasnystaw nie dały rady wyżej notowanym rywalom, i przegrały swoje wyjazdowe mecze. Wstydu obie drużyny, w konfrontacji z bardzo silnymi przeciwnikami, nie przyniosły. W meczu dwóch naszych zespołów we Włodawie gospodarze pokonali Kłosa, choć przegrywali do przerwy 0:1.


Victoria długo utrzymywała bezbramkowy rezultat w Lublinie, ale ostatecznie dała się pokonać. Zwycięską bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego w 78 min. Piłkarze trenera Piotra Molińskiego po meczu odczuwali niedosyt, bo remis był na wyciągnięcie ręki.

Start Krasnystaw pojechał do jaskini lwa – Hetmana Zamość. Gospodarze zgodnie z planem szybko objęli prowadzenie, ale na kolejnego gola musieli czekać aż do 73 min. Beniaminek z Krasnegostawu grał ambitnie i starał się walczyć do samego końca o jak najlepszy wynik. Doświadczenie rywala i indywidualne umiejętności techniczne piłkarzy Hetmana zdecydowały, że trzy punkty zostały jednak w Zamościu. Wynik ustalił rutynowany Rafał Turczyn.

We Włodawie Włodawianka grała z Kłosem i chyba nieco więcej szans na wygraną dawano piłkarzom z gminy Chełm. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że gości zgarną pełną pulę. Po stałym fragmencie gry gola strzelił Dawid Stepaniuk. W drugiej części meczu Włodawianka zagrała skuteczniej, wykorzystała swoje okazje i odniosła cenne zwycięstwo. – Mecz dość wyrównany, Kłos miał swoje okazje, my też je mieliśmy, cieszy wygrana – mówił po meczu Marek Drob, trener gospodarzy. – Popełniliśmy dwa błędy, które rywal wykorzystał i wracamy do domu bez punktów – powiedział z kolei Andrzej Krawiec, szkoleniowiec Kłosa.

WŁODAWIANKA WŁODAWA – KŁOS GMINA CHEŁM 2:1 (0:1)

0:1 – Stepaniuk (38), 1:1 – Więcaszek (68), 2:1 – Sheliuk (80).

WŁODAWIANKA: Polak – Czarnota, Bartnik (65 Żakowski), Więcaszek, Błaszczuk, Nielipiuk, Misiak, Książak (78 Jemioł), Sheliuk, Stachański, Walaszek (78 Chwedoruk).

KŁOS: Mucha – Fornal, Kowalski, Poznański, Stepaniuk, Bala, Flis, Rak (46 Bryk), Kuśmierz (80 Górny), Wałczyk (65 Huk), Drzewiecki (60 Chmiel).

LUBLINIANKA LUBLIN – VICTORIA ŻMUDŹ 1:0 (0:0)

1:0 – Bednara (78 karny).

VICTORIA: Makowski – Brzozowski, Paskiv, Grądzki (35 Przychodzień), Brodalski, Misztal, Stańczykowski, Sobiech, Sawa (46 Kuczyński), Furta, Fronc.

HETMAN ZAMOŚĆ – START KRASNYSTAW 3:0 (1:0)

1:0 – Oziemczuk (3), 2:0 – Turczyn (73), 3:0 – Turczyn (86).

START: Kowinski – Wojciechowski (73 Nowakowski), Sobów, Saj, Kwiatkowski, Bielak, Kabasa, Drachanczuk, Lenard (59 Florek), Chochowski (72 Sadowski, 80 Wójtowicz), Szponar (63 Kiszyjew).(s)