Marika na alternatywnej scenie ChDK

Alternatywna scena to najnowszy projekt Chełmskiego Domu Kultury, w ramach którego zagrają u nas artyści spoza głównego nurtu polskiej muzyki. – Będą to wykonawcy, których raczej nie usłyszymy w komercyjnych stacjach radiowych. Artyści, którzy trzymają się na uboczu muzycznego mainstream’u, a mimo to mają bardzo wielu wiernych fanów i, bardzo często, setki tysięcy wyświetleń na youtube – mówią organizatorzy. Na „alternatywnej scenie” w piątek 30 września o godz. 19 zagra Marika – Marta Kosakowska, autorka słów i muzyki, artystka sceniczna, obracająca się od wielu lat w kręgu muzyki reggae i soul. Bilety na jej koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Wystawa Włodzimierza Pawlaka

Galeria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę malarstwa
i rzeźby Włodzimierza Pawlaka – jednego
z najznamienitszych artystów polskich średniego pokolenia. W galerii można będzie obejrzeć premierowy pokaz najnowszej serii płócien Tablice dydaktyczne, a także obiekty przynależne do tworzonej od 1989 serii Dzienniki oraz Notatki o sztuce. Wystawa będzie otwarta do końca października.

Spotkania Trzech Kultur

W niedzielę, 18 września, Wojsławice zapraszają na VIII edycję Spotkania Trzech Kultur. Jest do cykliczna impreza promująca dziedzictwo kulturowe miasteczka, w którym niegdyś w zgodzie żyli wyznawcy trzech religii: chrześcijańskiej, prawosławnej i judaistycznej. Oto program imprezy: godz. 12 – msza w kościele p.w. Michała Archanioła w Wojsławicach, godz. 13 – Koncert Aniołów, godz. 15 – koncert „Szalom Chełm”, godz. 16 – finisaż wystawy „Obrazy przetrwania” Esthery Nisenthal Krinitz – synagoga, godz. 16.30 – nabożeństwo prawosławne – cerkiew Ikony Matki Bożej Kazańskiej, godz. 18 koncert plenerowy – Wołyńskie Słowiki, Jarosław Buczek, recytacje w wykonaniu uczniów ZSP w Wojsławicach-Kolonii.

Klub Dobrego Filmu ChBP powraca!

Po wakacyjnej przerwie do ChBP wracają dobre filmy. Cieszący się ogromnym zainteresowaniem Klub Dobrego Filmu już w najbliższą środę ponownie zaprasza na wspólny seans. – Wrześniowe pokazy odbywać się będą w ramach cyklu „Emocje” i pokażemy w nim prawdziwe perełki – zapewniają organizatorzy. Projekcje odbywać się będą w sali widowiskowej ChBP, przy ul. Partyzantów 40, o godzinie 18. Na wszystkie seanse wstęp jest wolny. „Emocji” na pewno nie zabraknie!

X Kongres Kresowy w Chełmie

W niedzielę, 18 września, Towarzystwo Rodzin Kresowych, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oraz towarzystwa z diecezji lubelskiej, podlaskiej i zamojsko-lubaczowskiej pod zapraszają na Kongres Kresowian. Obchody rozpoczną się mszą św. o godz. 12.30
w bazylice NMP, podczas której wystąpi zespół „Na Granicy” działający przy Straży Granicznej w Kryłowie.
A o godz. 14 w ChBP organizatorzy zapraszają na kresowy koncert, projekcję filmu „Kresowa Ballada” oraz referaty okolicznościowe, wystawy oraz kiermasz wydawnictw i sztuki kresowej. Szczegółowych informacji udziela Antykwariat Kresowy pod numerem tel. 82 564 72 99 w godz. od 10 do 17.