Kolacja dla głupca

Chełmski Dom Kultury zaprasza 4 marca o godz. 17.15 na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. „Kolacja dla głupca” to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów.

Tytułowa kolacja dla głupca ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.

Obsada: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Marta Chodorowska, Michał Zieliński. Sprzedawane jest 30 proc. miejsc na sali, osoby zaszczepione nie wliczają się do tego limitu. Ze względu na osiągnięcie tego limitu, obecnie sprzedawane są już tylko bilety dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Bilety po 95 i 110 zł.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza” w Chełmie

28 lutego, poniedziałek
13:30 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
15:45 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
18:00 – Zaułek koszmarów, Zorza
21:00 – Śmierć na Nilu, Zorza
1 marca, wtorek
13:30 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
15:45 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
18:00 – Śmierć na Nilu, Zorza
20:45 – Zaułek koszmarów, Zorza
2 marca, środa
13:30 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
15:45 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
18:00 – Zaułek koszmarów, Zorza
21:00 – Śmierć na Nilu, Zorza
3 marca, czwartek
13:30 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
15:45 – Potworna rodzinka 2 – 2D dubbing, Zorza
18:00 – Śmierć na Nilu, Zorza
20:45 – Zaułek koszmarów, Zorza
4 marca, piątek
13:00 Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
15:15 Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
17:30 Batman, Zorza
21:00 Batman, Zorza
5 marca, sobota
11:00 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
13:15 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
15:30 – Batman, Zorza
19:00 – Batman, Zorza
6 marca, niedziela
11:00 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
13:15 – Potworna rodzinka 2 – 2D, dubbing, Zorza
15:30 – Batman, Zorza
19:00 – Batman, Zorza

Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie (ul. H. Wieniawskiego 15) zaprasza na wystawę prac Nikolety Kalińskiej, studentki architektury, pasjonatki sztuki. Ekspozycję „Graf” można oglądać do 31 marca w godzinach pracy biblioteki. Prezentowane prace nawiązują do zjawisk, kadrów i emocji, towarzyszących marzeniom sennym. To poszukiwanie tajemnic zagłębionych w nieodkrytej materii człowieka, olśniewającej i mrocznej za razem. Kadry przedstawiają wyrywki z teoretycznej nieświadomości – doświadczeń, w których ludzkie ciało i umysł nie uczestniczyły, lecz były w stanie je odtworzyć i połączyć w spójną całość, prowadząc do poznania świadomości i odczuć na nowo. Jak zatem odczytywać tak ukształtowane kadry i jak nazwać kłębiące się podczas analizy emocje?

– Wystawę można interpretować wielorako, dzięki indywidualnemu spektrum emocji. Odpowiedzi na pytania można poszukiwać w wystawie całościowo lub segmentowo. Można podzielić ją na jasne i ciemne tony, rozbłyskujące i skryte. Te wszystkie możliwości stanowią o jej niepozornej wyjątkowości – mówi autorka prac.

Koncert Raz Dwa Trzy

Chełmski Dom Kultury zaprasza 12 marca o godz. 19.30 na koncert zespołu „Raz Dwa Trzy” zatytułowany „30 lat jak jeden koncert…”. Trzydzieści lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu, łącząc talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. „Raz Dwa Trzy” w niedościgniony sposób zinterpretowało piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Zespół przez lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym „Raz, Dwa, Trzy” – jego swoistym DNA. Bilety po 100 i 115 zł.

Zaproszenie do muzeum

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na stałą wystawę pt. „Chełm jest jego imię… Dzieje miasta od X do XX wieku”. Ekspozycja w budynku przy ul. Lubelskiej 57. Przedsięwzięcie dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Świat według Koguciuka

W Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Lubelskiej 55 w Chełmie można oglądać wystawę obrazów Stanisława Koguciuka (1933-2021) z Pławanic – jednego z najznamienitszych twórców ludowych. Zmarły 13 listopada ub.r. artysta uznany został za „jednego z ostatnich autentycznych twórców ludowych”. Pozostawił po sobie tysiące obrazów. Ekspozycja prezentuje cykle malarskie o zróżnicowanych rozwiązaniach ikonograficznych, układach kompozycyjnych, ale zawsze oddających autentyzm wypowiedzi artystycznej autora.

Niezłomni – koncert i wykład

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Chełmski Dom Kultury zaprasza 1 marca o godz. 18.00 na koncert i wykład historyczny. Podczas koncertu publiczność usłyszy pieśni i piosenki patriotyczne oraz partyzanckie, a także współczesne utwory dedykowane żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego. Koncertowi towarzyszył będzie wykład dr Justyny Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Zaprezentowana zostanie także wystawa Instytutu Pamięci Narodowej poświęcona żołnierzom wyklętym. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety.

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy

Chełmski Dom Kultury zaprasza 20 marca o godz. 18.00 na występ zespołu Piramidy, który wykona najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy. Bilety w cenie 50 zł. To jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Piosenkę o niebieskim baloniku, Wybaczcie piechocie, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, legendarną Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Piosenkę o Arbacie, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek.

Chełmską widownię czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy. Program wykonują: Piotr Kajetan Matczuk (pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek, lider i założyciel zespołu PIRAMIDY), Artur Chyb (gitarzysta), Tomasz Imienowski (gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor). Sprzedawane jest 30 proc. miejsc na sali, osoby zaszczepione przeciw covid19 nie wliczają się do tego limitu.

Nocny Kochanek

Chełmski Dom Kultury zaprasza 11 marca na koncert zespołu heavymetalowego „Nocny Kochanek”. To impreza w ramach „Prawie Kulturalnej Trasy”, czyli serii wydarzeń i koncertów w miastach, miasteczkach i mniejszych miejscowościach. Muzycy „Nocnego Kochanka” zagrają kawałki pochodzące ze wszystkich albumów zespołu – od Hewi Metalu do Stosunków Międzynarodowych. Widownia usłyszy też coś z nachodzącej płyty, której premiera jeszcze w tym roku. Wszystko to z ogromnym dystansem do siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Bilety po 69 i 79 zł (dzieci do 10. roku życia wchodzą za darmo – pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert). Program „Prawie Kulturalnej Trasy”, 11 marca w ChDK: 18:00 – Bramka; 19:00 – 19:45 – Support; 20:15 – 21:45 – Nocny Kochanek. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here