Kolejna efektowna wygrana MKS Perła

Małgorzata Rola w Szczecinie zdobyła trzy bramki. Skrzydłowa MKS Perła w tym sezonie ma już na swoim koncie 59 trafień. Więcej goli w lidze zdobyły jedynie Romana Roszak z Energa AZS Koszalin (67), Malwina Hartman z UKS PCM Kościerzyna (66) i Sylwia Lisewska z KRAM Start Elbląg (61).

Szczypiornistki MKS Perła Lublin nie zwalniają tempa w marszu po odzyskanie tytułu mistrzowskiego. W wyjazdowym meczu 10. kolejki Superligi PGNiG Kobiet podopieczne trenera Roberta Lisa rozgromiły w Szczecinie 29:15 zawsze groźną Pogoń!

Lublinianki rozpoczęły środowe spotkanie znakomicie od prowadzenia 5:1. Później było jeszcze lepiej, bo w 20. minucie wygrywały już 11:3! Niestety, do końca pierwszej części nasz zespół nie zdobył gola i miejscowe zniwelowały starty (7:11). Tuż po przerwie Pogoń zbliżyła się do MKS nawet na trzy gole. Na szczęście lublinianki zaczęły prezentować dyspozycję z początku meczu. Całkowicie przejęły kontrolę i z minuty na minutę powiększały przewagę. Końcowa seria 7-0 pozwoliła odnieść MKS Perła nie tylko imponującą wygraną, ale też zanotować najlepszy w tym sezonie wynik w defensywie. 15 goli to najmniej straconych w rozgrywkach przez lublinianki. Nawet w spotkaniu na inaugurację Superligi, w Kielcach z Koroną, najsłabszą drużyną rozgrywek, „Perełki” straciły bramkę więcej!
Spotkanie w Szczecinie było na pewno dobrym prognostykiem przed dwumeczem 3. rundy Pucharu EHF Challenge Cup z ZRK Kumanowo. Niedzielny, pierwszy mecz rozegrany na Globusie zakończył się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. Relację ze spotkania zamieszczamy na naszej stronie internetowej www.nowytydzien.pl. Drugie spotkanie obu drużyn odbędzie się w hali przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie dzisiaj (poniedziałek) o godzinie 18:00. MAG

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 15:29 (7:11)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 3, Noga 1, Cebula 1 (0/1), Urbańska, Królikowska 2, Marcikova, Janas, Koprowska 2 (2/3), Nosek, Zawistowska 1, Kochaniak 2, Blazević 3 (1/2), Gadzina, Senderkiewicz.
MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Rola 3 (3/3), Gęga 1 (0/1), Matuszczyk, Repelewska 3, Drabik 5, Nestsiaruk 4, Nocuń 4, Rosiak 4, Achruk 5 (2/2).