Kolejna życiówka i kolejny wielki sukces!

Na uniwersjadowym podium w rzucie młotem kobiet stanęła dwie Polki. Zawody w imponującym stylu z rekordem Uniwersjady wygrała Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin (z lewej), a trzecia była Joanna Fiodorow z AZS Poznań

Malwina Kopron, lekkoatletka Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin, wywalczyła złoty medal w rzucie młotem podczas rozgrywanej w Tajpej 29. Letniej Uniwersjady! Sobotni finał, nasza brązowa medalistka ostatnich lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, zakończyła z nową życiówką, będącą jednocześnie rekordem Uniwersjady – 76,85 m!

Kopron była w Tajpej zdecydowaną faworytką do zdobycia tytułu. 22-latka już w czwartkowych eliminacjach pokazała swoją siłę, zostawiając rywalki daleko w tyle. Kopron była w Tajpej zdecydowaną faworytką do zdobycia tytułu. 22-latka już w czwartkowych eliminacjach pokazała swoją siłę, zostawiając rywalki daleko w tyle. Finał był jedynie formalnością. Reprezentantka AZS UMCS już w pierwszej próbie uzyskała 76.85 m, ustanawiając nowy rekord życiowy, poprawiony o blisko półtorej metra, a zarazem rekord Uniwersjady!Wynik Malwiny Kopron, studentki Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej, daje jej drugie miejsce na tegorocznych światowych listach, a także drugie w historii polskiego rzutu młotem kobiet!– Rekord Uniwersjady – a moja mina po ukazaniu się wyniku bezcenna. 2 medale Mistrzostw Świata należą do mnie, sezon idealny. Dziękuję wszystkim – skomentowała krótko występ w Tajpej na swoim profilu na facebooku Malwina Kopron.Na uniwersjadowym podium w rzucie młotem kobiet stanęła jeszcze jedna Polka. Trzecie miejsce zajęła Joanna Fiodorow (71.33 m). Nasze reprezentantki rozdzieliła jedynie Białorusinka Hanna Małyszik (74.93 m).           MAG