Kolejne złoto na wyciągnięcie ręki

W akcji na bramkę KPR Kobierzyce Valentina Nestsiaruk. Białoruska rozgrywająca zdobyła w sobotnim meczu dwie bramki dla MKS Perły. Zdaniem sztabu szkoleniowego zespołu gości została wybrana MVP w lubelskiej drużynie

Szczypiornistki MKS Perła Lublin są już o krok od obrony mistrzowskiego tytułu i wywalczenia 21. złotego medalu w historii występów lubelskiej drużyny w ekstraklasie! Po sobotniej, efektownej wygranej przed własną publicznością z KPR Kobierzyce podopieczne trenera Roberta Lisa na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek utrzymały czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin.

Lublinianki do meczu 30. kolejki z KPR Gminy Kobierzyce przystępowały niezwykle zmotywowane. Dobrze wiedziały, że 14. domowe zwycięstwo z rzędu sprawi, że losy obrony mistrzowskiego tytułu i kolejnego złota będą mogły rozstrzygnąć się w hali Globus, w następnej potyczce. Perełki nie zmarnowały okazji.

O ile początek sobotniego spotkania był jeszcze dość wyrównany, to z każdą kolejną minutą rosła przewaga biało-zielonych, które kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Po 30. minutach gospodynie prowadziły już różnicą siedmiu trafień.

Po zmianie stron przewaga podopiecznych trenera Roberta Lisa jeszcze urosła. Pięć minut przed końcem było nawet 31:19!

Warto podkreślić, że mistrzynie sięgnęły po pewną wygraną z KPR Kobierzyce, radząc sobie bez kontuzjowanych Sylwii Matuszczyk oraz Patrycji Królikowskiej, które dopingowały swoje koleżanki z trybun.

Dzięki sobotniej wygranej, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek PGNiG Superligi lublinianki utrzymały czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin. Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa jutro w hali Globus nad Startem Elbląg (początek meczu godz. 18:15) nasz zespół będzie mógł już świętować kolejny mistrzowski tytuł.

Gdyby jednak nie udało się pokonać we wtorek ekipy z Elbląga, tytuł mistrzowski pozostanie w Lublinie, gdy Zagłębie nie wygra w środę w Kobierzycach z KPR.

W innym przypadku o losach mistrzostwa zadecyduje piątkowe spotkanie ostatniej kolejki PGNiG Superligi, dwóch najlepszych drużyn ligi, którego gospodarzem będzie Zagłębie.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 34:25 (17:10)

MKS Perła: Gawlik, Bešen, Januchta – Szarawaga 6, Gęga 6, Nocuń 6, Achruk 5, Łabuda 3, Nestsiaruk 2, Kowalska 2, Stasiak 1, Moldrup 1, Rosiak 1, Urtnowska 1.

KPR: Ciesiółka – Jakubowska 9, Koprowska 3, A. Kucharska 2, Wiertelak 1, Dąbrowska 1, Kaźmierska 1, Skalska 1, Walczak 1, Michalak 1, D. Kucharska, Wesołowska, Kuriata, Kozioł

Kary: MKS Perła – 10 minut (Gęga 4, Szarawaga, Moldrup, Urtnowska po 2), Kobierzyce – 8 minut. Sędziowali: Dąbrowski i Staniek (Kielce). Widzów: 1100.

PGNiG Superliga Kobiet

o miejsca 1-6
30. kolejka: MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 34:25 (17:10) * Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 28:24 (15:12) * niedzieny mecz: Energa AZS Koszalin – Start Elbląg
1. MKS Perła 28 75 786-575
2. Zagłębie 28 71 795-604
3. Energa AZS 27 53 714-626
4. Start 27 48 701-647
5. Kobierzyce 28 42 717-720
6. Pogoń 28 40 773-733
W następnej kolejce – 14 maja (wtorek): MKS Perła – Start Elbląg (18:15).
o miejsca 7-11
30. kolejka: Piotrcovia Piotrków Tryb. – Ruch Chorzów 29:28 (16:14) * niedzielny mecz: KPR Jelenia Góra – Korona Handball Kielce zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika * pauzował UKS PCM Kościerzyna.
7. Korona 25 34 675-714
8. Piotrcovia 27 30 716-806
9. Jelenia Góra 26 24 677-775
10. Ruch 26 17 623-745
11. Kościerzyna 26 10 652-884