Kolejni zawodnicy w kadrze Speed Car Motoru

Rozpoczęły się prace na torze przy Al. Zygmuntowskich W sobotę, na cztery tygodnie przed startem Nice 1. Ligi Żużlowej, na torze przy Al. Zygmuntowskich rozpoczęły się prace przygotowawcze nawierzchni.

W czwartek Polski Związek Motorowy opublikował listę zawodników z potwierdzoną przynależnością klubową. Wśród szerokiego grona żużlowców znalazło się trzech, o których wcześniej drużyny nie informowały. Dwóch z nich będzie jeździło w ekipie Speed Car Motoru Lublin!


Nowymi zawodnikami w kadrze beniaminka Nice 1. ligi zostali Szwedzi: Kenny Wennerstam i William Bjorling. Pierwszy z żużlowców ma 22 lata i w ostatnim sezonie zajął 12. miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy. Występował m.in. w Elit Vetlanda (Elitserien), Västervik Speedway (Allsvenskan) i Kolejarzu Opole.
Drugi jest o cztery lata młodszy i reprezentował m.in. dotychczas ekipy Dackarna Målilla (Elitserien), Griparna Nyköping, (Allsvenskan) i Fjelsted (Dania).
W kadrze lubelskiego klubu znajduje się już 12 zawodników, w tym pięciu zagranicznych. Oprócz Wennerstama i Bjorling już wcześniej pozyskani: Szwed Andreas Jonsson i Australijczyk Saml Masters oraz Anglik Robert Lambert, który w ogromnym stopniu przyczynił się do awansu lubelskiej drużyny.
Rozgrywki Nice 1. ligi żużlowcy Motoru zainaugurują w drugi weekend kwietnia, meczem u siebie z Orłem Łódź. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here