Kolejny lublinianin zagra w Weronie

Paweł Jaroszyński tuż po podpisaniu 4-letniego kontraktu. W Chievo będzie występował w koszulce z nr 2

22-letni Paweł Jaroszyński, młodzieżowy reprezentant Polski, trafił do włoskiej Serie A! Urodzony w Lublinie zawodnik występować będzie w Chievo Werona. W mieście Romea i Julii przed 35-laty grał, ale w zespole lokalnego rywala – Hellas, także Władysław Żmuda, wychowanek lubelskiego Motoru, były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata.

\Paweł Jaroszyński to syn Piotra, wychowanka lubelskich Budowlanych, piłkarza Lublinianki, z której w 1995 roku trafił do łęczyńskiego Górnika, gdzie spędził blisko 10 lat.
I to przy Al. Jana Pawła II w Łęcznej pierwsze, piłkarskie kroki stawiał młody Jaroszyński. Od początku w młodzieżowych zespołach Górnika, a następnie Bogdanki, należał do wyróżniających piłkarzy.
Bardzo dobra gra sprawiła, że Paweł Jaroszyński został zauważony przez skautów ekstraklasowej Cracovii. W 2011 trafił do zespołu „pasów”, z którym związany był do ubiegłego tygodnia.
Chievo już od dłuższego czasu zainteresowane było pozyskaniem Jaroszyńskiego. Działacze włoskiego klubu zdecydowali się w końcu sfinalizować transfer po finałach młodzieżowych mistrzostw Europy, w których polski zespół wprawdzie nie odniósł sukcesu (remis ze Szwecją i porażki ze Słowacją oraz Anglikami), ale Jaroszyński zaprezentował się z zupełnie niezłej strony.
Za 22-latka klub z Serie A zdecydował się zapłacić Cracovii pół miliona euro (około 2,2 mln złotych). Drugie tyle klub z ul. Józefa Kałuży może zarobić, jeśli Jaroszyński rozegra w Chievo odpowiednią liczbę spotkań.
W zespole, który w ostatnim sezonie włoskiej Serie A zajął 14. miejsce, Paweł Jaroszyński występował będzie w koszulce z numerem 2, podobnie jak w młodzieżowej reprezentacji Polski.
O miejsce w wyjściowej „11” będzie walczyć z doświadczonym Massimo Gobbim, który w tym roku skończy 37 lat i ma na koncie ponad 300 meczów w Serie A MAG