Kolejny remis na Wieniawie

Kolejny, czwarty z rzędu remis, a już dziesiąty w rozgrywkach IV ligi, zanotowali w sobotę piłkarze Lublinianki. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Białka podzielili się punktami z Kłosem Chełm.
Po zwycięstwie 2:1 w środę w Werbkowicach z wyżej notowanym Kryształem można było mieć nadzieję, że Lublinianka wreszcie po ośmiu miesiącach zdobędzie u siebie komplet punktów. Niestety, na trzecią wygraną na Wieniawie musimy jeszcze poczekać, o czym zadecydowała pierwsza połowa sobotniego spotkania. Goście do przerwy wygrywali 2:0! W 9. minucie na listę strzelców wpisał się Sławomir Wyrostek, a dwanaście minut później do siatki gospodarzy trafił Łukasz Drzewicki.
W drugiej połowie przez długi czas poczynania Lublinianki były niczym bicie głową w mur. Odczarować bramkę gości udało się dopiero w 75. minucie Jarosławowi Milczowi.
Remis dał lublinianom Erwin Sobiech, który w 82. minucie mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi z Chełma.

W pozostałych meczach 27. kolejki piłkarskiej IV ligi: Kryształ Werbkowice – Polesie Kock 3:0 * Lewart – Górnik II Łęczna 5:3 * LKS Milanów – Hetman Zamość 0:10 * Lutnia Piszczac – Chełmianka 0:3 * Łada 1945 Biłgoraj – Victoria Żmudź 2:1 * Włodawianka – Unia Hrubieszów 0:5 * POM Iskra Piotrowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 * Powiślak Końskowola – Stal Kraśnik 1:1.
W tabeli rozgrywek z 72 punktami prowadzi Chełmianka przed Górnikiem II (66). Lublinianka z dorobkiem 31 pkt. zajmuje dwunaste miejsce.
W kolejnym meczu, 13 maja o godzinie 16 Lublinianka zagra w Łęcznej z rezerwami Górnika.

Lublinianka – Kłos Chełm

2:2 (0:2)
Lublinianka: Krupa – Paździor, Kosiarczyk, Ptaszyński, Stępień (53 Dzyr) – Skoczylas, Kamola (46 Sobiech), Gutek (68 Prus), Bednara, Rovbel (46 Kośka) – Milcz.
Bramki: 0:1 Wyrostek 9, 0:2 Drzewicki 22, 1:2 Milcz 75, 2:2 Sobiech 82. Żółte kartki: Kamola, Milcz, Skoczylas (L.) – Wyrostek, Kowalski (K). Sędziował: Bartosz Kapłon (Zamość).