Koncert Andrzeja Piasecznego

1 września o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Kumowej Dolinie zaplanowano koncert „The best of” Andrzeja Piasecznego. Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów zaśpiewa swoje największe hity. „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność pokochała Andrzeja Piasecznego.

Andrzej Piaseczny Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Ale ogromną popularność – zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej – przyniosła Andrzejowi Piasecznemu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim. „Sax & Sex” sprzedał się w ogromnym nakładzie a hity „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną. W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę.

Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy”, emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „Dwójki”. Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych”, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar.

Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce. Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, SuperJedynek, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie „The Voice of Poland”. W siódmym sezonie widowiska, jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję. W 2017 roku artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i wydany na płycie – Andrzej Piaseczny – koncert „The Best of”. Bilety w cenach 60 zł – 80 zł.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Toy Story 4: 19, 20, 21, 22 sierpnia, godz. 13.30, godz. 15.45, godz. 18.00; ZORZA

Na bank się uda: 19, 20, 21, 22, 23 sierpnia godz. 20.15, 24 sierpnia godz. 15.30, 25 sierpnia godz. 18.00, ZORZA

Pewnego razu… w Hollywood: 19, 20, 21, 22, 24, 25 sierpnia godz. 17.00, godz. 20.15, ChDK; 23 sierpnia godz. 17.00 – ZORZA, godz. 20.00 – ChDK

Playmobil: Film: 23 sierpnia, godz. 13.00, godz. 15.00, ZORZA, 24 sierpnia godz. 13.00, 15.00, ChDK;

Pavarotti: 24 sierpnia godz. 17.45; 25 sierpnia godz. 15.30, ZORZA

Truposze nie umierają: 25 sierpnia godz. 20.15, ZORZA

Globtroter – z plecakiem przez świat

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotograficzną Ireneusza Włocha. Fotografie, wyeksponowane w galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40), opowiadają historie ludzi z różnych kontynentów i kultur. Ukazują życie codzienne mieszkańców Azji, Ameryki Południowej i Europy. Oddają piękno dzikiej natury i kontrastującej z nią cywilizacji. Zdjęcia pochodzą z takich krajów jak: Chiny, Indie, Sri Lanka, Tybet, Japonia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja i Indonezja; Ameryki Południowej – Argentyna, Boliwia, Brazylia, Peru, Chile i Europy – Portugalia, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Wielka Brytania.

Autorem zdjęć jest Ireneusz Włoch – człowiek o niezwykłej pasji, jaką było podróżowanie. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu inspirował innych do zwiedzania, pokazując im zupełnie inną perspektywę na odwiedzenie odległych zakątków ziemi. Choć widział wiele niesamowitych miejsc na świecie, ciągle wracał do swojego rodzinnego miasta – Chełma.

Jego zdjęcia uwieczniły magiczne chwile i nietuzinkowe historie, które ciągle będą zachęcać ludzi do szukania swojego miejsca na ziemi. Ekspozycja czynna do końca sierpnia. Wstęp na wystawę wolny.

Kino letnie „Pod gwiazdami”

Chełmski Dom Kultury zaprasza w każdy czwartek lipca i sierpnia na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej na projekcje filmowe. Początek tuż po zmierzchu, czyli około godziny 21. Wstęp wolny, a dodatkowo – kawa i herbata dla każdego kinomana.

Festiwal Kultury Żydowskiej

Chełmski Dom Kultury zaprasza 30-31 sierpnia 2019 na Plac Łuczkowskiego na Festiwal Kultury Żydowskiej pod hasłem „Cały świat to jeden wielki Chełm”. W programie warsztaty, spektakle, pokazy, koncerty (m.in. doskonale znanej mieszkańcom Chełma grupy Szalom Chełm). Wstęp wolny.

Dożynki w czterech gminach

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, zaplanowano dożynki w gminach Leśniowice, Kamień, Wojsławice i Dubienka. Mieszkańcy tych czterech gmin powiatu chełmskiego przejdą tradycyjnie w dożynkowych korowodach, pomodlą się na uroczystych mszach świętych, a potem będą podziwiać tradycyjne wystawy płodów rolnych i rękodzieła ludowego, a także bawić się do późnej nocy podczas koncertów. Więcej o dożynkach na stronie 14.