Koncert Sebastian Riedel & Cree – wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

11 grudnia br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury szykuje się niezwykłe widowisko – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu. Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii” i inne hity wykonane na żywo przez Sebastiana Riedla i zespół Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem.

W 27 rocznicę śmierci Ryszarda Riedla jego syn Sebastian wspólnie z zespołem Cree ruszył w trasę upamiętniającą legendarnego artystę. Seria koncertów przypominających najpiękniejsze utwory Ryszarda Riedla i Dżemu to wyjątkowe przeżycie. Zespół Cree został założony w 1994 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka.

Muzycy nie ukrywają, że Rysiek Riedel wywarł na nich silny wpływ. Wokalista Dżemu, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian, wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”. Cree to esencja rockowej muzyki, pełnej żywej energii, którą muzycy znakomicie potrafią oddać na koncertach. Skład zespołu: Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka; Bartłomiej Miarka – gitara; Lucjan Gryszka – gitara basowa; Kuba Majerczyk – perkusja; Adam Lomania – instrumenty klawiszowe. Bilety na koncert w ChdK w cenie 80 zł (od 1 grudnia 90 zł). (opr. mo)

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „ZORZA”

6 grudnia, poniedziałek
13:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:00 – To musi być miłość, Zorza
20:30 – Dom Gucci, Zorza
7 grudnia, wtorek
13:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:00 – To musi być miłość, Zorza
20:30 – Dom Gucci, Zorza
8 grudnia, środa
13:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:30 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
18:00 – To musi być miłość, Zorza
20:30 – Dom Gucci, Zorza
9 grudnia, czwartek
13:00 – Nasze magiczne Encanto, Zorza
15:30 – To musi być miłość, Zorza
18:00 – DKF – Zło nie istnieje, Zorza
21:00 – Dom Gucci, Zorza
10 grudnia, piątek
14:00 – Gwiazdka Klary Muu, Zorza
15:45 – Wilk, lew i ja, Zorza
18:00 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun, Zorza
20:30 – Dziewczyny z Dubaju, Zorza
11 grudnia, sobota 11:00 – Wilk, lew i ja, Zorza
13:15 – Gwiazdka Klary Muu, Zorza
15:00 – Nędzarz i madame, Zorza
17:45 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun, Zorza
20:15 – Dziewczyny z Dubaju, Zorza
12 grudnia, niedziela
11:00 – Wilk, lew i ja, Zorza
13:15 – Gwiazdka Klary Muu, Zorza
15:00 – Nędzarz i madame, Zorza
17:45 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun, Zorza
20:15 – Dziewczyny z Dubaju, Zorza
13 grudnia, poniedziałek
13:30 – Wilk, lew i ja, Zorza
16:00 – Gwiazdka Klary Muu, Zorza
17:45 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun, Zorza
20:15 – Dziewczyny z Dubaju, Zorza

Ocalić od zapomnienia…

Chełmski Dom Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną „Ocalić od zapomnienia – szlakiem zabytkowych drewnianych cerkwi Roztocza” w Chełmskim Domu Kultury. Autorem wystawy jest Tomasz Kłębek, tegoroczny stypendysta Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (znalazł się w elitarnym gronie 78 artystów, którzy otrzymali stypendium twórcze w dziedzinie sztuk wizualnych), członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej, który przez ostatni rok fotografował roztoczańskie drewniane cerkwie.

Celem projektu Tomasza Kłębka było wykonanie cyklu fotografii zabytkowych drewnianych obiektów budownictwa cerkiewnego znajdujących się na Roztoczu, przy użyciu różnorodnych technik fotograficznych, zarówno z ziemi, jak i z powietrza (z wykorzystaniem drona). Większość z 48 drewnianych cerkwi znajdujących się na tym terenie pochodzi z II poł. XVII, a także XVIII i XIX w. Ich stan techniczny w wielu przypadkach nie jest zadowalający, a często – pogarsza się z każdym dniem.

– Zawsze wiedziałem, że temat architektury drewnianej na Roztoczu ma potencjał, który pozostaje niewykorzystany – mówi Tomasz Kłębek. Cerkwie są symbolem wielokulturowości wschodniej Polski. – To historia zapisana w drewnie, która jest mało znana, a wymaga starannej pielęgnacji i ochrony. Mam nadzieję, że ta wystawa przyczyni się do promowania bogactwa i różnorodności Roztocza, jego atrakcji turystycznych oraz pomoże skierować powszechną uwagę na konieczność inwestowania w zachowanie dziedzictwa tego wyjątkowego regionu.

Honorowy Patronat nad wystawą „Ocalić od zapomnienia – szlakiem zabytkowych drewnianych cerkwi Roztocza” objęli Andrzej Wnuk – prezydent Miasta Zamość, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Wystawa w Chełmskim Domu Kultury potrwa do 31 grudnia br., następnie pokazywana będzie w kolejnych miastach regionu: w Krasnymstawie w dn. 3-31 stycznia 2022, oraz w Hrubieszowie w dn. 2-27 lutego 2022. Partnerzy: Zamojski Dom Kultury, Zamojska Grupa Fotograficzna, Chełmski Dom Kultury, Krasnostawski Dom Kultury, Hrubieszowski Dom Kultury, Apartament 16, Fundacja Promocji Kultury „Muzykomania”, GQ Music & Media, Łukasz Halczak Fotografia, Stolarka u Skwarka.

Kabaret Paranienormalni

10 grudnia br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury zaplanowano występ kabaretu „Paranienormalni” w jego najnowszym programie pt. „Bez znieczulenia”. Program ten rozpoczyna jubileusz 15-lecia kabaretu. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci. „Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny zabawy, podczas której widzowie zobaczą nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkają się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina? Bilety w cenie 70 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here