„Koncert Wiedeński” w Lublinie

12 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest planowany „Koncert Wiedeński”. Ma to być gala Straussowska z udziałem solistów polskich i europejskich scen operetkowych.

Według organizatorów, jest to pierwsze tego typu wydarzenie, które w dużym stopniu przyczynia się do promocji muzyki Johanna Straussa w Polsce na bardzo szeroką skalę. Dotychczasowy sukces koncertu sprawił, że stanowi obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych zespołów inspirujących się tą muzyką. Świadczą o tym pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Jednak niekwestionowany i najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Johanna Straussa – „króla walca” działa nieprzerwanie od niemal dekady.

Podczas gali mają wystąpić dla lublinian soliści operowi obdarzeni wspaniałymi głosami oraz, jako urozmaicenie popisów wokalnych, gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Muzycznie towarzyszyć im będą kameraliści występujący z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie.

– Tego nie można przegapić – twierdzi Jędrzej Tomczyk z agencji Tomczyk Art. – Na scenie CSK pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady. Potrafią wzruszać i bawić publikę od lat, za każdym razem będąc przyjmowani owacjami na stojąco.

Organizator zapewnia, że „Koncerty Wiedeńskie” w wykonaniu tej grupy artystów są połączeniem klasycznego kunsztu z młodością, wdziękiem, niespotykaną werwą i muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swym rodzaju widowisko. A zabrzmieć mają największe, ponadczasowe i zawsze bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. Koncert programem będzie nawiązywać do tradycyjnych występów i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Bilety w cenie 120-160 zł są dostępne w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, tel. 81 441 56 32. Dla grup powyżej 10 osób rezerwacja pod tel. 515 985 232. Bilety można nabyć także online: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/51241/Lublin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here