Kontrolny remis z drugoligowcem

W ubiegłym tygodniu piłkarze Motoru Lublin odwiedzili dzieci spędzające zimowe ferie na półkolonii w w Fabryce Ogólnego Rozwoju, mieszczącej się przy ul. Mełgiewskiej 9E w Lublinie. „Żółto-biało-niebiescy”, którzy także ćwiczyli w Fabryce, między innymi rozdali młodym fanom futbolu plakaty

W rozegranym w sobotę w Warszawie meczu kontrolnym piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin zremisowali z II-ligową Legionovią Legionowo 1:1. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Marcina Sasala w 57. minucie uzyskał Konrad Nowak. Osiem minut później wyrównał Gracjan Kuśmierek.

Motorowcy na tle drugoligowca zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i gdyby nierozregulowane celowniki, w szczególności Dawida Dzięgielewskiego, sobotnie spotkanie by zdecydowanie wygrali. 24-letni pomocnik w 11. minucie nie zdołał wykorzystać rzutu karnego podyktowanego za faul na Dmytro Kozbanie, a później po podaniu Kamila Majkowskiego spudłował z pięciu metrów!
Z nowych graczy po raz kolejny na środku obrony Motoru wystąpił pozyskany w zimowej przerwie z Soły Oświęcim Konrad Kasolik, a w bramce Andrzej Sobieszczyk z Puszczy Niepołomice, który w minionym tygodniu podpisał umowę z lubelskim klubem. MAG

Legionovia Legionowo – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Motor I połowa: Socha – Michota, Kasolik, Kursa, Szkatuła, Zgarda, Burkhardt, Kaczmarek, Dzięgielewski, Majkowski, Kozban; II połowa: Sobieszczyk – Tadrowski, Budzyński, Gieraga, Słotwiński, Kamiński, Korczakowski, Oziemczuk, Tymosiak, Tkaczuk, Nowak.
Bramki: 0:1 Nowak 57, 1:1 Kuśmierek 65.