Kopron piąta w Kotle Czarownic

Malwina Kopron z AZS UMCS (z lewej), podobnie jak nasza mistrzyni świata Anita Włodarczyk liczyły podczas zawodów na Stadionie Śląskim, na lepsze lokaty. Włodarczyk na wygraną, Kopron na miejsca na podium

Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin zajęła piąte miejsce w konkursie rzutu młotem podczas rozgrywanego w piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie lekkoatletycznego 60. Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Po dwóch spalonych próbach, w trzeciej nasza ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata osiągnęła 72,59 m, swój najlepszy tego dnia rezultat.

Rywalizację wygrała Amerykanka Gwen Berry, która już w pierwszej serii próbie posłała młot na 77.78, ustanawiając tym samym rekord życiowy będący zarazem rekordem Ameryki!

Rezultat Berry to także najlepszy wynik w światowych tabelach w tym roku.

Drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, która rzuciła 75.52 m, trzecie Joanna Fidorow (74.18), a czwarte Francuzka Alexandra Tavernier (74.09) – wszystkie osiągnęły najlepsze w tym sezonie wyniki. – Cóż, kręciło mi się bardzo dobrze, ale zabrakło końcówki. Piąte miejsce w mocnym konkursie, a już pojutrze Gliwice – skomentował krótko na swoim profilu na Facebooku piątkowy występ Malwina Kopron.

Warto odnotować, że w pierwszej edycji Memoriału Kusego w śląskim Kotle Czarownic, udział wzięło ponad 50 medalistów największych światowych imprez.

Oprócz świetnego wyniku Berry, najlepszy tegoroczny rezultat na świecie, będący zarazem życiówką – 80.63 w rzucie młotem uzyskał Wojciech Nowicki, który ponownie w tym sezonie pokonał Pawła Fajdka z Agrosu Zamość (80.04).