KOŚCIUSZKI. Na straży bezpieczeństwa

Tematem przewodnim zebrania rady osiedla Kościuszki okazał się basen w ZSO nr 8, który przynajmniej do końca pierwszego półrocza tego roku szkolnego, a pewnie i dłużej, będzie nieczynny z powodu złego stanu budynku. Uczniom, szczególnie tym, którzy uczęszczają do klas o profilu sportowym, miasto zaproponowało na ten czas inne rozwiązanie – możliwość korzystania z basenu przy I LO. Rodzicom ten pomysł się jednak nie spodobał.

– Dzieciom, jak to dzieciom, zdarza się niedokładnie wysuszyć po wyjściu z pływalni. Nie ma problemu, jeśli mieści się ona tuż przy szkole. Ale co innego, jak zimą mają tak wracać przez pół miasta – mówili zatroskani rodzice. Dlatego też rada osiedla zdecydowała, by jako jedno z priorytetowych zadań do przyszłorocznego budżetu zgłosić wykonanie kapitalnego remontu basenu przy ZSO nr 8.
Podczas zebrania poruszono także kwestię bezpieczeństwa na ul. Wiercińskiego. Mieszkańcy apelowali zarówno o wykonanie spowalniaczy, które mają ujarzmić pędzących tamtędy kierowców, a także o budowę tymczasowego chodnika po jednej stronie jezdni od ul. Bazylany. Pomoc w tej sprawie zapewnił obecny na zebraniu radny Artur Juszczak.
Wśród propozycji zadań do przyszłorocznego budżetu miasta z tego osiedla pojawiły się także: generalny remont jezdni na ul. Wojsławickiej wraz z przylegającymi chodnikami i przebudową skrzyżowania tej ulicy z Aleją 3 Maja, remont budynków ZSO nr 8 wraz z budową parkingu na placu przyległym do szkoły, dojazd do garaży i parkingu za sklepem „Stokrotka” od ul. Wolności i modernizacja parkingu w parku międzyosiedlowym przy ul. Połanieckiej 2-4 (za wymiennikownią).

Na tym jednak lista osiedlowych życzeń się nie kończy. Rada zdecydowała, że zgłosi do przyszłorocznego budżetu także te zadania, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. A są to: remont parkingu wraz z wjazdem przy ul. Wolności (dojazd do SP nr 11), remont ul. Połanieckiej na odcinku wjazdu do Przedszkola Miejskiego nr 13, budowa drogi dojazdowej wraz z chodnikiem ul. Wojsławicka 8E, budowa chodnika przy Alei 3-go Maja od ul. Stanisława Małachowskiego do wjazdu na parking przy markecie „Lidl” oraz zakup i montaż 8 lamp parkowo-ogrodowych solarnych wzdłuż chodnika biegnącego od ul. Stanisława Małachowskiego do wjazdu na stację paliw „Paliwa Baq”. (mg)