Kowal bez złota

Nie udało się Adrianowi Kowalowi z Olimpu Lublin zdobyć kolejnego złotego medalu w mistrzostwach Polski seniorów w boksie.
Podopieczny trenera Andrzeja Głąba z 88. krajowego czempionatu rozgrywanego w Człopie, w którym startował w wyższej kategorii niż przed rokiem, do domu z medalem jednak wrócił, ale brązowym.
Występujący w wadze do 60 kg Kowal przegrał 1:4 półfinałową walkę z Markiem Pietruczukiem z Victorii Ostrołęka. Wcześniej pokonał 5:0 w ćwierćfinale Kordiana Wyciszkiewicza z 06 Kleofas Katowice.
Dwa medale brązowe w Człopie zdobyli także reprezentanci KS Paco, Michał Soczyński w kategorii do 81 kg, który w walce o finał uległ Mateuszowi Goińskiemu z Zagłębia Konin oraz Mikołaj Sadurski, który przegrał półfinał kat. do 91 kg z Janem Sosnowskim z Zawiszy Bydgoszcz (obie walki 0:5). MAG