Kowal w blasku złota

Adrian Kowal z lubelskiego Olimpu został mistrzem Polski seniorów w boksie w kategorii do 56 kg! Podopieczny trenera Andrzeja Głąba w finale zawodów rozgrywanych w Sokółce pokonał jednogłośnie (5:0) Jarosława Iwanowa z krakowskiej Wisły.
Od kilku lat Adrian Kowal jest bezsprzecznie najlepszym lubelskim pięściarzem. Od 2009 roku zdołał wygrać mistrzostwa Polski młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców! Do złotej kolekcji brakowało mu tylko tytułu wśród seniorów. Udało się za drugim podejściem. Przed rokiem w debiucie wśród seniorów wywalczył brąz, tym razem nie miał sobie równych.
W ćwierćfinale Kowal bez problemów pokonał Marcina Hejosza z Copacabana Konin, a półfinał z Sebastianem Gieradą z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał walkowerem. Finał z Iwanowem od początku toczył się pod dyktando lublinianina.
– Takie były założenia by ruszyć na rywala, przełamać go, a następnie kontrolować walkę – przyznaje Adrian Kowal. 20-letni lublinianin robił z rywalem w ringu co chciał, bił seriami, szczególnie mocno dołem.

– Wiedziałem, że po dwóch rundach zdecydowanie wygrywam, dlatego w trzeciej nieco odpuściłem, ale ani przez chwilę nie przeszło mi przez głowę, że mógłbym walkę przegrać – dodaje nasz mistrz Polski.
Złoty medal Adriana Kowala to jedyny krążek, jaki zdobyli w Sokółce reprezentanci okręgu lubelskiego. Na ćwierćfinałach, przegrywając swoje walki 0:5, przygodę z mistrzostwami zakończyli Damian Cieślik ze Sparty Kraśnik (69 kg) oraz zawodnicy KS Paco Lublin: Wiktor Szadkowski (75 kg), Kamil Wieczorek (60 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Na szczególne wyróżnienie zasłużył ten ostatni za wygraną przed czasem walkę w eliminacjach najcięższej kategorii z Przemysławem Stępniem z GUKS CARBO Gliwice. Niestety, w 1/4 finału na drodze do medalu Kulikowi stanął Paweł Wierzbicki z UKS Boxing Sokółka, który, jak się później okazało, został mistrzem kraju. BAS

Mistrzowie Polski Seniorów 2016 w boksie
49 kg: Jakub Słomiński (Wda Świecie),
52 kg: Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin
56 kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin)
60 kg: Karol Łapawa (Gostyń)
64 kg: Dawid Michelus (Kontra Elbląg)
69 kg: Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów)
75 kg: Daniel Adamiec (RUSHH Kielce)
81 kg: Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin)
91 kg: Tomasz Bohdanowicz (Orkan Gorzów Wlkp)
+91 kg: Paweł Wierzbicki (Sokółka)